ARAMA

HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

DÖVİZ KURLARI

  • Altın (Has) Alış 145.61 Satış 146.71
  • Dolar Alış 3.5850 Satış 3.5915
  • Euro Alış 3.9093 Satış 3.9163

SUİKAST, TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERE ZARAR VERMEYECEK

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Suikastla Rus-Türk ilişkileri hedef alındı. Bu suikast Türkiye ile ilişkilere zarar vermeyecek." dedi.

Facebook

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yıllık büyük basın toplantısında Türkiye ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Putin, "Suikastla Rus-Türk ilişkileri hedef alındı. Bu suikast Türkiye ile ilişkilere zarar vermeyecek." dedi.

"YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ"

Vladimir Putin, yıllık büyük basın toplantısında gündeme dair önemli mesajlar verdi. Özellikle Karlov suikastıyla ilgili konuşan Putin " Rusya cinayeti aydınlatma sürecini yakından takip edecek" ifadelerini kullandı.

"İLİŞKİLERİMİZE ZARAR VERMEYECEK"

Konuyla ilgili konuşmasını sürdüren Putin şunları söyledi:

"Karlov'un öldürülmesi Rusya-Türkiye ilişkilerini bozmaya yönelik bir eylemdi. Rus uçağının düşürülmesinden sonra bu emri verenlerin amacının Rusya-Türkiye ilişkilerinin bozmak olduğu yönündeki açıklamalara şüpheyle bakıyordum. Fakat artık buna ikna olmaya başladım. Rus uçağını düşürme emrinin arkasında Türk liderliğinin olduğu konusunda fikrimi değiştiriyorum. Karlov'un öldürülmesi Rusya-Türkiye ilişkilerine zarar vermeyecek."

HALEP'TEKİ TAHLİYELER

Putin konuşmasının ilerleyen bölümlerinde Halep sorununa da değindi. Halep'teki tahliyelerin Türkiye, Rusya, İran ve Esad olmasaydı mümkün olmayacağını belirten Putin, bir sonraki adımın Suriye'nin tümünde bir ateşkes anlaşması olduğunu söyledi.

Öte yandan Türkiye, İran ve Esad'ın Astana'da Suriye görüşmeleri yapılmasını kabul ettiğini belirtti.

KARLOV İÇİN TOPLANTIYI ERTELEMİŞTİ

Putin basın toplantısını, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesinin ardından Moskova'da düzenlenen cenaze törenine katılmak için ertelemişti.


Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

BENZER KATEGORİDEKİ HABERLER