ARAMA

HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

DÖVİZ KURLARI

  • Altın (Has) Alış 145.83 Satış 146.71
  • Dolar Alış 3.5504 Satış 3.5568
  • Euro Alış 3.8744 Satış 3.8814

KAÇIRILAN UÇAKTA SON DAKİKA GELİŞMESİ!

Kaçırılan 118 Yolculu Libya Uçağından Kadınlar ve Çocuklar Tahliye Edildi.

Facebook

118 kişiyi taşıyan Libya uçağı kaçırıldı. Yaklaşık 2 saat süren pazarlıkların ardından kadın ve çocuk yolcular tahliye edildi.

118 kişiyi taşıyan Libya uçağı iki saldırgan tarafından kaçırıldı. Kaçırılan uçak Malta Luqa Havaalanına iniş yaptı.

HAVAYA UÇURMAKLA TEHDİT EDİYORLAR

Uçağı kaçıran iki saldırgan uçağı havaya uçurmakla tehdit ediyor. Öte yandan uçak Sebha kentinden Trablus'a gidiyordu.

KADDAFİ YANLISI KORSANLAR SEYFÜLİSLAM KADDAFİ'NİN SERBEST BIRAKILMASINI İSTİYOR

Malta basını ise korsanların Kaddafi yanlısı olduğunu iddia etti. Korsanlar Seyfülislam Kaddafi'nin cezaevinden bırakılmasını talep ediyor.

TÜM YOLCULAR SERBEST KALABİLİR

Times of Malta'nın aktardığına göre korsan, mürettebat hariç tüm yolcuları bırakabileceğini fakat isteklerinin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi. Fakat korsanın taleplerinin ne olduğu henüz bilinmiyor.

MALTA BAŞBAKANI'NDAN KISA AÇIKLAMA

Malta Başbakanı Joseph Muscat da, Twitter'da kaçırılma durumu ile ilgili Libya'nın bilgilendirildiğini açıkladı. Muscat, güvenlik görevlileri ve ambulansların hazır beklediğini ekledi.

Muscat, bir sonraki paylaşımında ise 111 yolcunun 82'sinin erkek, 28'inin kadın ve birinin çocuk olduğunu açıkladı.

UÇAĞIN ETRAFINDA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Havacılık sitelerinden Flightradar24'te yer alan bilgiye göre; Afriqiyah Havayolları'na ait Airbus 320 tipi uçak, yolcu ve mürettebatıyla birlikte içindeki 118 kişiyle Sebha kentinden Trablus'a gitmek üzereyken, Malta'ya doğru yöneldi.

Emniyet yetkilileri, Malta'da havaalanında bekleyen uçağın etrafında güvenlik önlemleri almış durumda. Şu ana kadar uçağa yönelik herhangi bir operasyon düzenlenmedi.

Öte yandan Malta Uluslararası Havalimanı'ndaki tüm uçuşlar iptal edildi veya başka yere yönlendirildi.

DAİLY MAİL: BİRİNİN ELİNDE EL BOMBASI VAR

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan iddiaya göre saldırganların birinin elinde el bombası bulunuyor. Başka bir iddiaya göre saldırganlar yolcuları serbest bırkacaklarını ancak uçuş personelini bırakmayacaklarını söylediler.

PİLOT LİBYA'YA İNMEYE ÇALIŞMIŞ

Havalimanından bir güvenlik yetkilisi, uçağın pilotunun Libya'ya iniş yapmaya çalıştığı fakat korsanların buna izin vermediği, kurulan son irtibatta ise Tripoli'nin Mitiga Havalimanı'na, kaçırıldıklarına dair bilgi verdiğini aktardı.

Reuters'a konuşan kaynak, "Pilot doğru bölgeye inmek için çok çaba harcadı fakat korsanlar reddetti." dedi.

Öte yandan Malta Uluslararası Havalimanı'ndaki tüm uçuşlar iptal edildi veya başka yere yönlendirildi.

SEYFÜLİSLAM KADDAFİ KİMDİR

Muammer Kaddafi'nin oğlu, Seyfülislam Kaddafi (41) Libya'da "ulusun güvenliğini tehlikeye atmak" suçundan yargılanıyor. Uluslararası Ceza Mahkemesi de Libyalı yetkililerin teslim etmek istemediği Seyfülislam Kaddafi'yi Lahey'de yargılamak istiyor.


Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

BENZER KATEGORİDEKİ HABERLER