ARAMA

HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

DÖVİZ KURLARI

  • Altın (Has) Alış 146.38 Satış 147.81
  • Dolar Alış 3.5829 Satış 3.5893
  • Euro Alış 3.9001 Satış 3.9071

HALA SULTAN’DAN HALEP’E YARDIM

Kıbrıs Hala Sultan İlahiyat Koleji, Halep’e yardım için büyük bir organizasyona imza attı. Bir hafta süren yardım etkinliklerinde öğrenciler, veliler ve öğretmenler elbirliği ile 12.875,25 Lira topladı. Toplanılan yardımlar KKTC Türk Kızılay’ı Başkanı Ahmet ULUBAY’a verildi.

Kategoriler: DİĞER HABERLER DİN HİZM. DÜNYA EĞİTİM GENEL GÜNCEL

31 Aralık 2016 Cumartesi 22:20

Facebook

Yardım etkinlikleri öğrencilerin ve velilerin katkılarıyla hazırladıkları kermes ile başladı. Kermes sırasında bir velilin öğretmenlere yaptığı konuşma etkinliğin bir başka yönüne de dikkat çekti. Adı öğrenilemeyen veli “Rabbim rızasına nail eylesin. Yardım etme bilinci yardım ederek, paylaşarak kazanılır. Sadece yardım etmiyorsunuz, yardım bilincini de öğrencilere aşılıyorsunuz” demişti. Yoğun ilgi gören kermesle elde edilen gelire öğrencilerin kantine koydukları kumbarada biriken para eklendi. Bir hafta boyunca öğrenciler kantinde yaptıkları alışverişten artan bozuk paraları kumbaraya attılar.

Öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin nakit bağışlarıyla katıldıkları yardım etkinliği sonunda toplanan paralar Hala Sultan İlahiyat Kolejinin hesabında toplandı. Toplanan paranın tamamı, KKTC Türk Kızılay’ı Başkanı Ahmet ULUBAY’a okulda yapılan bir törenle teslim edildi. Hala Sultan İlahiyat Koleji Öğrenci Konseyi üyelerinin aktif çalıştığı organizasyonda toplam 12.875,25 lira toplandı. Hala Sultan İlahiyat Koleji, ortaokul ve lise düzeyinde KKTC’de Halep için yardım toplayan ilk ve tek okul oldu.


HABERİN RESİMLERİ

   

Bu haberin tüm hakları kamuexpress.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

BENZER KATEGORİDEKİ HABERLER