Son dakika

ARAMA

HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

DÖVİZ KURLARI

  • Altın (Has) Alış 155.26 Satış 157.13
  • Dolar Alış 3.8323 Satış 3.8392
  • Euro Alış 4.5316 Satış 4.5398

190 BİN KAMU İŞÇİSİNE MÜJDE

Kamu işçilerine yönelik toplu sözleşme görüşmelerine pazartesi günü devam edileceğini belirten Çalışma Bakan Mehmet Müezzinoğlu, ‘İnşallah müjdeli sonucu alacaklar’ dedi

01 Temmuz 2017 Cumartesi 16:40

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamu çalışanlarına yakında müjdeli haber vereceklerini söyledi. 190 bin kamu çalışanını ilgilendiren toplu sözleşmede işçilerin görüşmelerini Türk-İş Başkanı'nın yürüttüğünü belirten Müezzinoğlu, "Pazartesi günü tekrar bir araya geleceğiz. Önümüzdeki hafta bitirmeyi ümit ediyorum. 190 bin kamu çalışanı müjdeli haberi alacak. İyi bir şekilde bitireceğiz. İnşallah müjdeli sonucu alacaklar. Yüzde 90'a kadar çok iyi niyetle gelindi" dedi. Kıdem tazminatı konusundaki çalışmalara değinen Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti: "Yaklaşık 13 milyon çalışanımız var, bunların haklarının yüzde 80'nin korunmadığını görüyoruz. Sağlıklı bir düzenlemeyle destek alamadıklarını görüyoruz. Mahkemeler ciddi düzeyde yük altında bulunuyor. Çalışanın hak ve hukuku işverenin kasasında birikiyor. Salı günü ortak bir nokta bulabilme umudumuz var. Korkmamız gereken, 40 yılın mağduriyeti var. Çalışanların yüzde 80'i mağdur."

.

TAKVİM
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.