ARAMA

HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

DÖVİZ KURLARI

  • Altın (Has) Alış 160.75 Satış 162.39
  • Dolar Alış 3.8792 Satış 3.8862
  • Euro Alış 4.5760 Satış 4.5842

4/C LİLER GELECEK ENDİŞESİ TAŞIYOR..

4/C Düşünce ve Eylem Platfotmunca düzenlenen ankette çarpıcı sonuçlar çıktı. Uzun süredir kadro almaları gündemde olmasına rağmen herhangi bir gelişme yaşanmayan kamu görevlilerinin sorunlarının yansıdığı anket sonuçları şöyle:

16 Aralık 2016 Cuma 06:40

1-Ek iş yapıyor musunuz? Sorusuna 4/C lilerin yaklaşık %40 ı Evet cevabını vermiştir. Yani gecinebilmek için dinlenme ve Ailesiyle geçireceği zamandan fedakarlık etmek zorunda kalmaktadır.


2-Aile desteği alıyor musunuz? Sorusuna 4/C lilerin yaklaşık yarısı Evet cevabını vermiştir.  Geleneksel Türk Aile yapısında var olan bu Dayanışma; Kimi zaman kira,giyim yakacak yiyecek yardımı olarak yapılırken kimi zaman da Çocukların Eğitimine katkı şeklinde Olmaktadır. 4/C liler mevcut maaslariyla geçimlerini sağlayamamaktadir.

3-Maasinizdan icra kesintisi yapılıyor mu? Sorusuna 4/C lilerin %18 ı Evet cevabını vermiştir. Çok yüksek olan bu oran Banka borçlarının ödenememesinin yani sira,Ek ödeme davalarının ileriki aşamalarda olumsuz a dönmesi sonucu oluşmuştur. 

4-Toplu Sözleşmenin Uygulanmasının Gecikmesinin sebebi sizce nedir? Sorusuna 4/C lilerin yaklaşık %25 i Yetkili Sendikanin Etkisizligini,diğer %25'i Hükümet Politikalarını gerekçe gösterirken %50 lik büyük bir grup Yukarıdaki gerekçelere katılmakla birlikte 4/C lilerin ilgisizligi ve Medyanın  Duyarsızlığini da sebepler arasında saymaktadir.

5- Gelecek Endişesi taşıyor musunuz? Sorusuna 4/C lilerin %95 gibi büyük bir kısmı Evet Cevabını vermiştir. 
Toplu Sözleşmenin imzalanmasınin üzerinden 16 Ay geçmesine rağmen uygulanmamasi hayal kırıklığına uğratmış 4/C lileri umutsuzluğa suruklemistir. Sonuç itibariyle gelecek Endişelerini arttırmıştır. Bu oran bizleri sasirtmamistir.
Ankette sorulan diğer sorular ve sonuçlari aşağıdadır. 

HABERİN RESİMLERİ

   

kamuexpress.com
Bu haberin tüm hakları kamuexpress.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.