ARAMA

HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

DÖVİZ KURLARI

  • Altın (Has) Alış 145.29 Satış 146.38
  • Dolar Alış 3.5651 Satış 3.5715
  • Euro Alış 3.9980 Satış 4.0052

4/C LİNİN KIDEM TAZMİNATİNDAN GELİR VERGİSİ KESİLEMEZ..

4/C Düşünce ve Eylem Platformundan yapılan açıklamada, iş sonu tazminatından gelir vergisi kesintisinin yapılamayacağı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

27 Aralık 2016 Salı 07:09

 

4/C lilerin önemli sorunlarından birisi de Emekli yada istifa ettiğinde ,İş Sonu Tazminatı diye adlandırılan ödemeden Gelir Vergisi kesintisi yapılmasidır. 2014/7140 Sayili bakanlar kurulu karariyla duzenlenen, başka hiçbir statüde var olmayan bu Adaletsiz durum bizleri, haklarımızı hukuk yolu ile arama yoluna itmektedir.

Edirne Vergi Mahkemesi de biz 4/C lilere İş Sonu Tazminatı adı altında yapılan ödemenin 1475 Sayılı yasanın 14.Maddesine göre Kıdem Tazminatı olduğu ve Gelir Vergisi kesintisi yapilamayacagina karar vermiştir.

Bu Hukuksuzluğa dur diyen Hakimlerimize, bu haklı mücadelemizi savunan Avukatlarımıza teşekkür eder;Karari, Kurumlarımızin dikkate almasini  dileriz.

kamuexpress.com
Bu haberin tüm hakları kamuexpress.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

BENZER KATEGORİDEKİ HABERLER