Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 188.60 190.79
  • Dolar 4.8000 4.8086
  • Euro 5.5924 5.6025
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

4/C, TAŞERON VE GEÇİCİ İŞÇİLERE KADRO KONUSUNA TOPLU SÖZLEŞME NE DEDİ?

Kamu görevlilerinin 2018 ve 2019 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusunda çeşitli belirlemelerin yer aldığı 4.Toplu Sözleşme geçtiğimiz ay içinde imzalanarak Resmi Gazete’de yayımlandı.

08 Eylül 2017 Cuma 09:32

2015 yılında imzalanan 3.Dönem Toplu Sözleşmede yer alan ve bazı çalışanların kadroya geçirilmesine ilişkin çalışma yapılacağını içeren hükümlerin benzerlerinin, 4.Dönem Toplu Sözleşmede de yer alması ilgili çalışanlar tarafından bekleniyordu.

Ancak, çalışanların kadro ve pozisyonlara geçirilmesine ilişkin olarak, 4.Dönem Toplu Sözleşmede herhangi bir hüküm yer almadı.

3.Dönem Toplu Sözleşmenin konuya ilişkin belirlemeleri

2015 yılında imzalanan 3.Dönem Toplu Sözleşmede;

-Kamu kurum ve kuruluşlarının fabrika, şantiye, atölye, çiftlik ve arazi gibi işçi istihdamının zorunlu olduğu yerlerde istihdam edilen işçiler hariç olmak üzere ilgili yer ve birimlerinde memur veya sözleşmeli personel eliyle yürütülmesi gereken işlerde sürekli işçi kadrolarında çalışmakta olanların, KİT’lerde sözleşmeli personel pozisyonlarına, diğer idarelerde ise memur kadrolarına geçirilebilmeleri konusunda çalışma yapılacağı,

-Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunda sözleşmeli statüde çalışan personelin kadroya geçirilebilmeleri konusunda çalışma yapılacağı,

-Tam zamanlı çalışan 4/C personelin sözleşmeli personel pozisyonlarına geçirilebilmeleri konusunda çalışma yapılacağı

kararlaştırılmış, taşeron personelin kadroya geçirilmesi konusuna ise değinilmemişti.

4.Dönem Toplu Sözleşmenin konuya ilişkin belirlemeleri

2017 yılında imzalanan 3.Dönem Toplu Sözleşmede; taşeron personelin yanı sıra 4/C geçici personelin, sözleşmeli personelin ve işçilerin kadro meselesine ilişkin herhangi bir belirleme yer almadı.

MEMURUN YERİ
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.
17.9.2017 10:08:42 4c

Akp ye güvenim sıfırdan 00000000 hepsi yalannnn


Cevap Yaz 0 0