Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 224.23 230.26
  • Dolar 5.7794 5.7898
  • Euro 6.6943 6.7064
Oturum Aç Üye Ol

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

4/C’Lİ PERSONELE KADRO VERİLMESİ ÇALIŞMA BAKANI’NA SORULDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’de soru önergesi verildi. Verilen önergede 4/C’li personel kadro verilmesi, 4/C statüsündeki personel sayısı gibi sorular soruldu.

21 Ekim 2017 Cumartesi 15:25

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na 4/C statüsündeki kamu personellerinin durumu soruldu. Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in, Çalışma Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisine sunduğu sözlü soru önergesi gündeme gelmek üzere kaydedildi. Önergede 4/C’li personeli kadroya alınması gibi konular yer alıyor.

Önergede yer alan sorular

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in sunduğu soru önergesinde 4/C statüsünde kamu kurumlarında görev yapan kaç personel olduğu soruldu. Önergede ayrıca 4/C’li personele kadro verilmesi ve ek ödeme sorunlarının giderilmesi yönünde bir çalışma olup olmadığı sorusu da yöneltildi.

Niğde Milletvekili Gürer ayrıca kamu kurumlarında görev yapan yüksekokul mezunu işçi sayısını da sordu. 4/C statüsünde görev yapan kamu personellerinin sorunlarını dile getiren Gürer, Çalışma Bakanı Sarıeroğlu’ya üniversite mezunu işçilerin memur veya sözleşmeli personel olarak atanmasının düşünülmekte olup olmadığı sorusunu yöneltti.

Sözlü soru önergesi TBMM Genel Kurulunda gündeme girecek. 10 Ekim 2017 tarihinde sunulan soru önergesine Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, genel kurulda sözlü olarak cevap verecek. Önerge yanıtlandığında  siz değerli takipçilerimizi bilgilendireceğiz.

 

MYMEMUR
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.