BİNALİ YILDIRIM VE BAKANLAR ADAY OLACAK MI ERDOĞAN AÇIKLADI

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için başta Binali Yıldırım olmak üzere bir çok bakanın da adı geçiyordu. Herkes bu isimlerin aday gösterilip gösterilmeyeceğini merak ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan herkesin merak ettiği soruya yanıt geldi.
06 Kasım 2018 13:54

Partiler yerel seçim çalışmalarını devam ettirirken 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için adı geçen Binali Yıldırım, Süleyman Soylu gibi isimlerin aday olup olmayacağı merak ediliyordu. Erdoğan herkesin merak ettiği soruya grup toplantısı sonrası yaptığı açıklamayla yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimler konusuyla ilgili olarak"TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve Bakanlar arasından aday olabilir mi?" sorusuna, "Zorda kalırsak neden olmasın" cevabını verdi.

BİNALİ YILDIRIM NE DEMİŞTİ:

 TBMM Başkanı Binali Yıldırım ise dün adaylık iddialarıyla ilgili şu  açıklamayı yapmıştı: Partimde istişare süreçleri tamamlanmadan böyle net ifadeler kullanmayı doğru bulmam. Bugüne kadar partimin ve ülkemin bana nerede ihtiyacı varsa hep orada hizmet ettim. Partimde istişare süreçleri tamamlanmadan böyle net ifadeler kullanmayı doğru bulmam. Biz makamları mutlu olmak için değil, millete hizmet etmek için bir vasıta olarak görürüz.

İNTERNET HABER

KAMU EXPRESS SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...