ARAMA

HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

DÖVİZ KURLARI

  • Altın (Has) Alış 159.54 Satış 161.18
  • Dolar Alış 3.8792 Satış 3.8862
  • Euro Alış 4.5760 Satış 4.5842

BÜROKRATA FETÖ'CÜ DEĞİLSİN YAZISI

15 Temmuz darbe girişiminden sonra kamuda başlatılan tasfiyelerde 93 bin personel görevden uzaklaştırıldı. 59 bin 841 personel KHK ile memuriyetten ihraç edildi. Darbe soruşturmalarında 34 bin 259 kişi tutuklandı. 77 bin 545 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.

17 Ekim 2016 Pazartesi 07:23

 

TBMM'de önce 41personel ihraç edildi. Ardından Genel Sekreter İrfan Neziroğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Muhammed Bozdağ, Kemal Kaya ve Mustafa Tamirci'nin bulunduğu 32 bürokrat görevden alındı. 52 Meclis çalışanı ise FETÖ şüphesiyle açığa alındı.

Sözcü gazetesinde yer alan haberde, FETÖ/PDY'nin kapatılan televizyonu STV'de (Samanyolu TV) 2008-2009 yıllarında "Hayat Dersi" adlı programı yapan Meclis Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Muhammed Bozdağ da tasfiye listesine girdi. 2011'de yasama ve denetimden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı yapılan Bozdağ 20 Temmuz'da pasif görev olan Başkanlık Müşavirliğine kaydırıldı.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Bozdağ'a FETÖ  soruşturması nedeniyle görevinden alınmadığını açıklayan "kişiye özel" bir yazı verdi. Kahraman bu süreçte ilk kez görülen yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Bürokraside olağan görev değişiklikleri çerçevesinde bir kadro değişikliği planlaması içinde olduğumdan, sizin bundan sonra TBMM Başkan Müşaviri olarak göreve devam etmenizi arzu ediyorum.
Şurasının bilinmesini isterim ki, yaşanan bu görev değişikliğinizin, darbe teşebbüsü sonrası yapılan el çektirmelerle alakası yoktur. Yaşanan güncel durum içerisinde hakkınızla ilgili arada böyle bir irtibat kurulmasını istemeyeceğim için bu yazılı kaleme aldım. Ülkemizin bir daha böyle bir badire yaşamaması dileğiyle hayırlı günler ve başarılar dilerim."

 

memurlar.net
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.