Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 188.27 190.46
  • Dolar 4.8000 4.8086
  • Euro 5.5924 5.6025
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

ÇALIŞMA BAKANI: TYP KAPSAMINDA 40 BİN İŞÇİ ALINACAK

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 40 bin kişinin işe alınacağını açıkladı.

18 Eylül 2017 Pazartesi 18:00

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 40 bin kişinin işe alınacağını açıkladı. Esnaf ve Sanatkarlar Yeterlilik Merkezinde yapılan imza töreninde açıklamalarda bulunan Bakan Sarıeroğlu, 40 bin istihdam müjdesi verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, okullarda hijyen konusuna çok önem vereceklerini ve bu amaçla 40 bin kişiye istihdam sağlayacaklarını söyledi. Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, 40 bin işçi alımı yapılacağını belirten Sarıeroğlu, işe alımlarda 35 yaş üstü vatandaşlara öncelik verileceğini ifade etti.

Bakan Sarıeroğlu, Rekabet gücü kapsamında yeterlilik uygulaması ile önümüzdeki dönemde işsizliğin azaltılacağını ve meslek standartları belli olacağını vurguladı. Okullarda öğrencilerin sağlığına ve güvenliğine çok önem verdiklerini belirten Sarıeroğlu, yeni kitaplarda çocuklarımızın kendilerini koruma ve kollamaları adına bilgilendirecek çalışmalar olduğunu açıkladı.

Okul servisi konusuna da değinen Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, 6 ay içerisinde okul servis şoförlerinin mesleki yeterlilik belgesi alması için çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

 

MYMEMUR
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.
18.9.2017 22:56:41 yaman

bu işçi alımında her zaman olduğu gıbı partiden torpıllı ve ıhtıyacı olmayan alınmaz inşalh dıyecem amma her zaman olduğu gıbı yıne işe ıhtıyacı olmayan ve torpıllıler alınacak


Cevap Yaz 0 0