CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN EYT TALİMATI

NTV yayınında konuşan Prof. Dr. Cem Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilikte yaşa takılanların (EYT) durumuyla ilgili Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdiğini açıkladı
11 Eylül 2019 16:17

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili yeni bir gelişme yaşandı. NTV yayınında konuşan TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, bu konuda bir formül üretilmesi için harekete geçildiğini duyurdu.

Kılıç şunları söyledi: "Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdi. EYT'lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor."

MEMURLAR.NET

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

Özgün
1987 girişli yim yas 51 4609 gunumvar bende EYTDEN yararlanirmiyim tesekkürler
Şerafettin
Sayın cumhur başkanına sormak gerek maaş bağlanma oranını neden yüzde 80 lerden yüzde 28 düşürdünüz Kendi ülkesinin vatandaşının Asgari ücret altında maaş alan yok diye Hala 80 milyon insana yalan söyleyen Bir cumhurbaşkanı seçmişiz Asgari üçretden yatan prim 8800 gün olmuş adama bağlanan maaş 1280 lira varmı bizden başka bir ülke Sayın çalışma bakanına sormak gerek ülkemizde 45 yaşın üstünde ki vatandaşlara kim hangi patronlar iş veriyor Akp de adaletsizlik var Düzetilmesi gereken çok şeyler var ya siz düzelirsiniz yada bu halk sizi aşağı indirmesini bilir siz bilirsiniz hakkımızı yiyenlerden hesap soracağız birgün gelecek ama bu dünyada ama öbür dünyada.
şenol
Bence yaş şartı ortadan kaldırılmalı. Hakkaniyet aranıyorsa pirim gün sayısı getirilmeli çünkü 18 yaşında sigortalı olarak işe başlayan bir kişi örneğin 9.000 prim gününü doldurduğunda başka bir şart olmaksızın emekli olmalı diğer tarafta prim gün şartı getirilirse hiç kimse babasının iş yeri bile olsa sigortasız çalışmaz. Böylece kayıt dışı çalışmanında önüne geçilir. Yine hiç bir kişi keyfi olarak işsizlik maaşı alabilmek için işten çıkıp sigortasız bir iş yerinde çalışmaz ve prim gün sayısını doldurmaya çalışır.
yaşlı
nafile
Rahmi.buyul.
.
Hasan Ali
Resmi gazetede çıkmada inanmam son anda vazgeçerler
Vedat
43 yaşında emeklilik isiyorum hakkım buydu benim 9 yıl taktılar bana