Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 240.13 244.52
  • Dolar 6.2671 6.2784
  • Euro 7.3794 7.3927
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

DİYANET'TE KRİTİK ATAMALAR

Diyanet İşleri Başkanlığı'na yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.

DİN HİZMETLERİ13 Mart 2018 Salı 16:40

Diyanet İşleri Başkanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.Bugünkü sayıda yayımlanan kararlara göre; Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı kadrosuna Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen ve İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu atandı. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi olan Prof. Dr. Muslu,görevlendirme değil direk atamasıyapıldı.

Söz konusu atamalar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 74 ve 76'ncı maddeleri ile 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun'un 10'uncu maddesi gereğince uygun görüldü.

Diğer ataraftan Necmettin Erbakan Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Huriye Martı'nın da  Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına görevlendirmesi yapıldı.

Prof. Dr. Martı'nın görevlendirme kararı 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 38'inci maddesi ile 633 sayılı kanunun 10'uncu maddesi gereğince gerçekleştirildi.

Daha önce ise Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Tıraşçı atanmış ve atama kararı resmi gazete de yayımlanmıştı. Başkan Yardımcılığına tedviren dinihaber.com görevlendirilen Yrd. Doç. Dr. Selim Argun'un resmi ataması ise prosedür gereği sonraya bırakıldı.

DİNİ HABERLER
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.