Son dakika

ARAMA

HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

DÖVİZ KURLARI

  • Altın (Has) Alış 162.61 Satış 164.47
  • Dolar Alış 3.9365 Satış 3.9436
  • Euro Alış 4.6677 Satış 4.6761

EMEKLİ PROMOSYONLARI BELLİ OLDU

Başbakan Yıldırım emeklilere verilecek promosyon ile ilgili açıklamada bulundu.

30 Aralık 2016 Cuma 14:31

Başbakan Binali Yıldırım, emekli maaşı alanlara ödenecek promosyon miktarlarını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre;

1000 lira altında emekli maaşı alanlara 300 lira, 1000-200 lira arası 375 lira, 2000 lira üzerine 450 lira ödeme yapılacak.  3 yıl hesaplar bankada tutulma karşılığı yapılacak. Bir seferde yapılacak. 2017'de ilk ay içinde tamamlanmış olacak. Emeklilerimizin maaş olma durumuna göre 1 ila 3 ay içinde ödenecek. 

kamuexpress.com
Bu haberin tüm hakları kamuexpress.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.
30.12.2016 21:22:51 HAMDİ

EMEKLİLERİN GÖZÜ AYDIN! Emeklilere 2017'de verilecek promosyon ve miktarı nihayet belirlendi. Kanaatimce emeklilerimizin maaş miktarlarına göre hakkaniyetli bir ödeme planı hazırlanmıştır. Uzun yıllar çıktı-çıkacak denilirken ve medyada hükümete karşı yerli yersiz haber ve eleştiriler yapılırken, basında çıkan bu yalan haberler yüzünden zaman zaman emekliler umutsuzluğa kapılmadı ve üzülmediler desem yalan söylemiş olurum. Kasıtlı yapılan haberlerde; hükümetin emeklilere promosyon verilmesi için ciddi bir çalışma yapmadığını ve emeklilerin duygularıyla oynanıldığı yönünde haberler yapılmaya başlanmıştı. Emeklilerimizin basında çıkan bu yalan haberlere inanmamalarını tavsiye ettim. Her zaman devletimizi idare eden Sayın Cumhurbaşkanımız'a ve Sayın Başbakanımız’a güveniyor ve inanıyordum. Onların iki dudağı arasından çıkacak müjdeli haberle sorunun çözüme kavuştuğunu duymak isteyen milyonlarda emeklimiz sabırsızlıkla bekliyordu. Göreve gelir gelmez promosyon miktarının tespiti ve yeni yılda ödenmesi için masanın bir ucunda “bilek güreşi “ ne tutuşan çiçeği burnunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Müezzinoğlu bilek güreşini başarıyla bugüne kadar sürdürmüş ve verilen sözü tutarak güreşi Sayın Başbakan Binali YILDIRIM’a teslim etmiştir. 2017’ye girmeye çok az bir süre kalmışken “bilek güreşi” emeklilerimiz lehine sonuçlanmış ve müjdeli haber Sayın Başbakanımız tarafından bugün açıklanmıştır. Tüm emeklilerimizin gözü aydın! Sayın Başbakan’ın Yeni yılbaşı arifesinde açıkladığı bu müjdeli haberden sonra tüm emeklilerimiz rahat bir nefes almışlar ve sevinmişlerdir. Başkalarının yalan ve yanlış haber yapmalarını duymaktan bıkan emeklilerimizi kurtardığı ve müjdeli haberi verdikleri için Sayın Başbakan Binali YILDIRIM’a ve Sayın Bakan MÜEZZİNOĞLU’na çok teşekkür ederim. 2017 yılında da hükümetimizden ülkemiz ve aziz milletimiz için güzel ve müjdeli haberler duymak dileğiyle, yeni yılın; başta ülkemiz ve milletimiz olmak üzere barış ve huzur ikliminin dünyaya hakim olmasını diliyorum…


Cevap Yaz 2 0