EYT İÇİN MHP KANUN TEKLİFİ VERECEK

MHP grup Başkanvekili Erkan AkçayKanun çıkarmak ciddi bir iştir. Çalakalem hazırlanan teklifler kaş yapayım derken göz çıkarır. İP’in kanun teklifinde önemli hatalar vardır: EYT Sorunu ilerleyen dönemlerde MHP nin vereceği teklifle çözülecektir dedi
05 Aralık 2018 13:06

 Kanun çıkarmak ciddi bir iştir. Çalakalem hazırlanan teklifler kaş yapayım derken göz çıkarır. İP’in kanun teklifinde önemli hatalar vardır:

1) Bu teklifin yasalaşıp yayınlandığı gün prim gün sayısını doldurup da yaş şartını dolduramayanlar emekli olabilmekte, ancak kanunun yürürlüğe girdiğinden 1 gün sonra prim gün şartını dolduranlar emekli olamayacaktır.

2) Ayrıca başvuru için 6 aylık süre tanınması vahim bir hatadır. Vatandaş 1999’dan önce sigortalı olmakla birlikte, sigortalı olduğu tarihteki emeklilik için gereken koşulları kanun teklifinin kabulünden sonraki 181’inci günde tamamlıyorsa yine EYT mağdurunun önüne ikinci bir engel çıkartılmaktadır.

3) Teklif yürürlükten kaldırılmış mülga 4447 sayılı Kanuna atıfta bulunmaktadır. Yürürlükten kalkan bir kanuna atıfta bulunmak abesle iştigaldir. Sonuç olarak, bu kanun teklifi çalakalem hazırlanmış çözüm getirmeyen bir tekliftir. Kabul edilmesi sorunu daha kalıcı hale getirecek; ayrıca kesin çözümün de önünü kapatacaktır.

KESİN ÇÖZÜM MHP NİN VERECEĞİ TEKLİFTİR

EYT’nin kesin çözümü MHP’nin kanun teklifidir. MHP bütün kanun tekliflerinin, taahhütlerinin arkasındadır. Bir takım siyasi polemik ve istismara yol açmadan, bütçeyi yöneten iktidarla da mutlaka uzlaşma aranmalıdır. MHP kendi gündemine hâkimdir, başka partilerin gündeminin peşine takılmayız.

KAMU EXPRESS

KAMU EXPRESS SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...