Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 224.23 230.26
  • Dolar 5.7794 5.7898
  • Euro 6.6943 6.7064
Oturum Aç Üye Ol

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

FETÖ İLE MÜCADELE İÇİN TERFİDEN VAZGEÇTİ

Polis Müdürü Ali Loğoğlu, kendini FETÖ ile savaşa adadı. 4 bin muvazzaf askeri deşifre etti. Bu savaşa devam edebilmek için de 2 defa terfiden feragat etti

18 Temmuz 2018 Çarşamba 07:38

FETÖ'nün emniyeti ele geçirdiği dönemde kritik birimlerden sürekli uzaklaştırılan polis müdürü Ali Loğoğlu, 17-25 Aralık'tan sonra ekibiyle birlikte Konya KOM Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Geçen 5 yılda FETÖ'nün korkulu rüyası haline geldi. 4 bin FETÖ'cü muvazzaf askeri deşifre eden Loğoğlu, sırf FETÖ ile mücadeleye devam edebilmek için 2 kere terfiden feragat etti.

FETÖ'CÜLER PASİFİZE ETTİ

Loğoğlu 2008'de Konya'ya atandı. 17 Aralık kumpasıyla FETÖ'nün gerçek yüzünü göstermesinin ardından, 18 Aralık'ta görevden alınan FETÖ üyesi KOM Şube Müdürü Hasan Yavuz'un yerine Ali Loğoğlu atandı. Göreve başladıktan sonra Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesini yeniden yapılandıran Loğoğlu, ekibiyle birlikte örgütün kılcal damarlarına kadar girdi.
Başta Anadolu Atayün olmak üzere kumpasçı polislerinin tutuklanmasını sağladı. Ardından, Terör ve Organize Suçlar Savcısı Mehmet Enis Berber koordinesinde, FETÖ'nün İç Anadolu yapılanmasına yönelik soruşturmayı yürüten Loğoğlu, 2 bin şüpheli, mağdur ve tanığın ifadeleri ile elde edilen deliller sonucu örgütün Türkiye şemasını çıkardı. FETÖ bünyesinde 1981'den bu yana görev yapan 9 il imamı ile üst düzey yöneticileri isim isim belirledi. 15 Temmuz öncesinde hazırlanan bu soruşturmada 478 örgüt yöneticisi deşifre edilerek yargılandı. Loğoğlu ve ekibi, TSK içinde gizlenen 4 bin muvazzaf askeri deşifre etti.

ÖRGÜTÜN HEDEFİ OLDU

14 muvazzaf asker, 6 da mahrem imam operasyonu yapan Loğoğlu, bu sırada 3. sınıf emniyet müdürlüğünden 2. sınıfa terfi etti. Ancak rütbesini takmayarak KOM Şube Müdürlüğü'ne devam etti. Örgütün Almanya'da yayın yapan organlarında fotoğrafları yayımlanarak hedef haline getirilen Loğoğlu, 2 hafta önce de 1. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi ettirildi. İl emniyet müdürlüğü yapabilecekken, FETÖ ile mücadeleye devam edebilmek için bir kez daha terfiyi geri çevirdi. KOM Şube, son olarak Adil Öksüz'ün bacanağının mahrem yapılanmadaki görevini deşifre edip tutuklanmasını sağladı.

SABAH
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.