Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 220.39 225.88
  • Dolar 5.6481 5.6582
  • Euro 6.5039 6.5156
Oturum Aç Üye Ol

FETÖ İLE MÜCADELEDE HEDEF SAPTIRANLARA DİKKAT!
13 Ocak 2018 Cumartesi 14:17
FETÖ kumpasları sonucu açığa alınan ve ihraç edilen kamu görevlilerinden, masum oldukları anlaşılanlar görevlerine iade ediliyorlar. Bazı çevreler tarafından peşinen suçlu kabul edilip hedef gösterildiklerini söyleyen FETÖ mağduru kamu görevlileri, örgütün ekmeğine yağ süren yayınlarıyla mücadeleyi sulandıranların hesap vermelerini bekliyorlar. Masum olduğu halde bazı çevreler tarafından suçlu ilan edilen bir sendika yöneticisinin görevine iade edilmesi üzerine konuya dikkat çeken Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da yaptıkları yayınlarla masum insanları suçlayanlardan özür beklediklerini söyledi.

FETÖ’nün kamu kurumlarındaki kripto militanları teslim olup itirafçı olurken, teknik takiple de örgütün hain planları bir bir deşifre oluyor. Son günlerde kamuda görev yaparken açığa alınan ve ihraç edilenlerle ilgili önemli gelişmelerin mücadelenin kamuoyu vicdanında kabul gören bir düzlemde ilerlemesi açısından önemli olduğu belirtiliyor. Görevine iade edilen kamu görevlileri, mağduriyetlerinin giderilmesinden duydukları memnuniyeti ifade ederken FETÖ ile mücadelede hedef saptıran yayın organlarının ilişkilerinin araştırılması gerektiğini belirtiyorlar.

15 Temmuz sonrası süreçte yaşanan kaosta, FETÖ ile bağı olmadığı halde ihraç edilen veya açığa alınan kamu görevlileri aleyhinde sanki mahkûm olmuş gibi haberler yapılmıştı. İftira ve hakaret içeren haberleri yayınlayanların mağdurlara manevi olarak verdikleri zararın yanı sıra FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak ve hedef saptırmak amacıyla bunu yapmış olabilecekleri düşünülüyor.

Örgütün, masun kamu görevlilerini Bylock’a yönlendiren Morbeyin uygulaması, FETÖ’cü olmadığı halde binlerce kamu görevlisinin ihraç edilmesine neden olmuştu. FETÖ’nün hain planının deşifre olmasının ardından görevine dönen binlerce kamu görevlisi, kendileri aleyhinde kara propaganda yapan hainlerin FETÖ ile ilişkisinden şüphelendiklerini dile getirerek FETÖ ile mücadeleyi sulandıran ve hedef saptıran hainlerin örgütle irtibatlarının araştırılması gerektiğini söylediler.

HAYSİYET CELLATLARI ÖZÜR DİLESİN

FETÖ mağdurlarının sorumsuzca yayınlar yapan bazı siteler tarafından hedef gösterilmesinin kamuoyunda yarattığı şüphe ve rahatsızlık mağdur listesinin açıklanmasının ardından yenden gündeme geldi.

Eğitim-Bir-Sen yöneticisi iken açığa alınan Fahmettin Aydın’ın iadesi üzerine Kişisel Twitter hesabından bir açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın,“Ankara 1 No'lu Şube Yöneticimiz Fahmettin AYDIN'ın suçsuzluğu kanıtlandı ve göreve iade edildi. 'Eğitimbirsen yöneticisi olan Bylock'dan açığa alınan, Fahmettin Aydın yine Eğitimbirsen eylem yeleğini giyerek ön safa geçti ." diye haber yapan haysiyet cellatları özür bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir web sitesinin daha önce hakkında birçok kez yaptığı haberlerle kamuoyunun gündemine gelen Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Fahmettin AYDIN’da FETÖ’nün morbeyin tuzağı ile ByLock kullanılmış gibi gösterilenler listesinde yer almıştı.

Kaynak:kamuexpress.com
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

RESİM GALERİ

ATAMALARDA 7 BRANŞA GÜZEL, 1 BRANŞA KÖTÜ HABER

atamalarda 7 branşa güzel, 1 branşa kötü haber

MUCİZE DEĞİŞİME SİZ DE TANIK OLUN!

Mucize değişime siz de tanık olun!

MEMURLARDAN, TAŞERONA, BORÇLULARDAN İŞÇİLERE HERKESE MÜJDE!

Memurlardan, taşerona, borçlulardan işçilere herkese müjde!

İŞTE RAFLARDA YERİNİ ALAN SON KİTAPLAR!

Psikolojiden, polisiyeye, bakım ve güzellikten, komediye işte en son çıkan kitaplar!

TBMMDE HANGİ PERSONEL NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

TBMMde hangi personel ne kadar maaş alıyor?

FETÖ BASKINI BYLOCKÇU POLİSLER VE JANDARMALAR LİSTEDE

FETÖ baskını bylockçu polisler ve jandarmalar listede

MEMURA YARIM MESAİ TAM MAAŞ MÜJDESİ! YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Memura yarım mesai tam maaş müjdesi! Yürürlüğe girdi

750 BORDO BERELİ ORAYA GÖNDERİLDİ

750 BORDO BERELİ ORAYA GÖNDERİLDİ

HABERİN FOTOĞRAFLRAI

haberin fotoğrafları

ÖĞRETMENLİĞİ KEBAP BİR MESLEK OLARAK GÖRENLERİN BİLMEDİĞİ 17 ŞEY

ÖĞRETMENLİĞİ KEBAP BİR MESLEK OLARAK GÖRENLERİN BİLMEDİĞİ 17 ŞEY

VİDEO GALERİ

İŞÇİ BABANIN VE ATANAMAYAN OĞLUNUN KLİBİ (bizim oğlanın rahatına bak)
Öğretmenin yürek burkan hikayesi
Arda Turandan muhteşem gol
İDAM CEZASINA ÇARPTIRILAN MUHAMMED MURSİNİN SON SAVUNMASI
engelliler haftası
GÖZÜMÜN NURU NAMAZ DİYEN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ
ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERİN ÇIĞLIKLARI
BAYRAĞI ERMENİLERE BIRAKMAYAN KAHRAMAN TÜRK
ÇANAKKALE ZAFERİ TANITIM FİLMİ YAYINLANDI
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Önemli Açıklamalar

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ