GÖREVE GELİR GELMEZ MEMURLARA ÇÖP TOPLATTI

Mersin’in Anamur İlçesi’nin yeni Belediye Başkanı, Hidayet Kılınç, göreve gelir gelmez belediyenin basın bürosu çalışanlarını park ve bahçeler ile temizlik işleri müdürlüğüne atadı. 8 memur karara isyan etti.
15 Nisan 2019 13:25

Başkanın karar sonrası basın bürosunda çalışan 3’ü kadın 8 çalışan temizlik işleri müdürlüğünde; çöpçü olarak göreve başladı. Resmi olarak ‘büro memuru’ olarak görev yapan çalışanlar da bu karara isyan etti.

“BU KAPIDAN ADALET GİRECEK” DEMİŞTİ

Sözcü gazetesinin haberine göre, mazbatasını alıp makamına ilk oturduğu gün “Bu kapıyı hiç kimseye kapatmayacağız, bu kapıdan adalet girecek, bu kapıdan hakkaniyet girecek, bu kapıdan hukuk girecek, hakkaniyet girecek, bu kapıdan Allah'ın izniyle başarmak girecek” diyen ve belediye personeli içerisinde tepki çeken yeni başkan Kılınç kendini “Artık Lale Devri bitti” diyerek savundu.

“LALE DEVRİ BİTTİ”

21. Dönem MHP Mersin Milletvekilliği görevinde de bulunan Başkan Kılınç iddialarla ilgili şunları söyledi “Bu bir sürgün değildir. Bazı personelin yerlerini değiştirdim. Bizim niyetimiz kimsenin ekmeğiyle oynamak değil. Basın bürosunda görevli Fatma Bolluk, belediyemizin sitesinde, Kaymakam ve eski başkan Mehmet Türe'nin, beni ziyaret ettiği şeklinde bir haber yapmış. Habere konu olayda sadece Kaymakam ziyaret etmişti. Ancak, Mehmet Türe görev devrine bile gelmedi. Bir fakülte mezunu böyle bir hata yapar mı? Burnu sürtülsün diye yerini değiştirdim. Sosyal medya hesaplarından hakaret eden ve çalışmayanın gözünün yaşına bakmadan kapı önüne koyarım. Burada disiplini sağlayamazsam, görev yapamam. Burası Lale Devri'ne geçmiş. Şunu herkes bilsin, kimseye Lale Devri yaşatmayacağım. Seçim öncesi siyasi amaçla köylere tıraş için belediye aracıyla gidiyorlardı. Amacı dışına çıktığını tespit ettiğim için şimdilik durdurdum.” 

Göreve gelir gelmez memurlara çöp toplattı

SÖZCÜ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

Alparslan
Sitemizde küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, yabancı karakter kullanılan ve suç teşkil eden yorumlar yayınlanmamaktadır. Yorumunuz yukarıdaki gerekçelerden herhangi biri nedeniyle yayınlanmamıştır.
Hüseyin
Başkanım sen bilirsin. Karar verecek olan sensin
Suleyman
Bu tür kararlarla devlet uzaya cıkmaz.. İyi o zaman her gelen parti bir öncekini bezdirme ve aşağılama politikası yapsın ve buna da biz adalet diyelim.. ALLAH IN kanunlarının dışındaki her kanun adaletsizliktir. NOKTA.
alinazik
birleşmiş parti mensupları kendi başkanlarınızın ne yaptıgını neden sorgulamıyorsunuz karşıdaki saman cöpünü görüyosun gözün önündeki kalası görmüyorsun NOKTA.
Mehmet CIVA
Ne Mutluluk derim böyle işlere tabiatınız uyar olarak tahmin ediyorum .Lale devri size ve patinize uygun ileride yarınlarda görüşürüz.
vatansever
osözünü ettiğin lale devrini akp yaşıyor adaleti yok eden de onlar senin başkanında partinde akpnin işbirlikçisi destekçisieemhp den niye aday oldun
Yargıç
O sizin bahaneniz ALLAH bilir kimi onun yerine getirdiniz yukesek okulu okumus diye hata yapamazmi bahane uretmekten ustunuze yoktur madem burnu surtunsun diyorsun sen hic hata yapmadinmi
İmdat
İyi yapmış boş boş oturmaktan iyidir herkes bu kadın gibi iş gücüne önem vermese memleket kalkınır anca yol köprü beleşten yatış memursun kalk çalış lala devri btti imanı var valla aynen öle