Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 226.54 228.07
  • Dolar 5.3052 5.3147
  • Euro 5.9958 6.0066
Oturum Aç Üye Ol

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BOZDAĞ'DAN 'AF' AÇIKLAMASI

Hükümet Sözcüsü Bozdağ: "Hükümetimizin gündeminde af söz konusu değildir."
14 Mayıs 2018 22:28

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Hükümet Sözcüsü Bozdağ açıklama yaptı.

Bozdağ'ın konuşmasından satır başları:

Bugünkü olaylar artık göstermiştir ki artık Filistinlilerin kanında ABD'nin de eli vardır."

Kudüs bağımsız Filistin'in başkentidir. İsrail'in elinde Filistinlilerin kanı olduğunu hepimiz biliyoruz, ABD'nin de eline Filistinlilerin kanı bulaşmıştır.

Türkiye'nin çabası yetmedi. BMGK derhal harekete geçmelidir. İslam ülkeleri de atılan bu haksız adım karşısında birlikte hareket etmelidir. Bazıların göstermelik tavrı kabul edilemez.

Kudüs konusunu oldu bittilerle halledeceklerini düşünenler büyük yanılgıdadır. Elinde sonunda terörist İsrail devleti ve ABD Kudüs'ü terk etmek zorunda kalacaklardır.

BM'nin terörist İsrail devletine derhal dur demesi şarttır. Aksi taktirde katliam artacaktır. Umarız ki bu uyarılarımızı BMGK dikkate alır ve bu konuda seyirci kalmak yerine bir adım atarlar.

ABD bölgede devam eden barış sürecini attığı bu adımla yok etti. Bölgedeki huzursuzluğun artmasına neden oldu. Filistinliler barışçıl bir gösteri yapıyor ama İsrail askerleri gerçek mermiler ile ateş ediyor. Dünyanın neresinde barış gösterisi yapanların üzerine gerçek mermiler ile ateş ederler. Şehitlerin sayısının ve yaralıların sayısının artacağından endişe ediyoruz.

ABD bölgede arabuluculuk görevini kaybetmiştir.

MHP ayrı bir parti AK Parti ayrı. Her parti kendi görüşünü dile getirmekte serbesttir. Hükümetimizin gündeminde af söz konusu değildir.

AF TARTIŞMASI

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, ''MHP ayrı bir parti AK Parti ayrı. Her parti kendi görüşünü dile getirmekte serbestir. Hükümetimizin gündeminde af söz konusu değildir.'' dedi.

MEMURLAR.NET

KAMU EXPRESS SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

Bu haber için hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ