İSRAİL POLİSİNDEN MESCİD-İ AKSA İÇİNDE FİLİSTİNLİLERE SALDIRI

Siyonist İsrail polisi, fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskınlarını engellemek isteyen Filistinlilere Harem-i Şerif'in içinde göz yaşartıcı gaz, ses bombaları ve plastik mermiyle saldırdı etti.
11 Ağustos 2019 12:29

Siyonist israil'in işgali altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da fanatik Yahudilerin baskınlarını durdurmak için bir saat gecikmeli kılınan bayram namazı sonrası Harem-i Şerif'in batı yakasındaki El-Meğaribe Kapısı'nda toplanan yüzlerce Filistinli, İsrail polisinden fanatik Yahudilere kapıyı açmamasını istedi.

Filistinliler tekbir ve sloganlarla İsrail polisine tepki gösterirken, yüzlerce fanatik Yahudi de El-Meğaribe Kapısı'nın diğer tarafında Harem-i Şerif'e baskın düzenlemek üzere hazır bekledi.

İsrail polisi Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, ses bombaları ve plastik mermiyle saldırdı ve aralarında Kudüs Yüksek İslami Vakıflar Konseyi Başkanı Şeyh Abdülazim Selheb'in de bulunduğu bazı Filistinliler yaralandı.

Saldırıda İsrail polisinin birçok Filistinliyi gözaltına aldığı, Harem-i Şerif'i boşaltmaya çalıştığını ve kapılarını kapattığını bildirildi.

Öte yandan Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, İsrail polisinin göz yaşartıcı gaz, ses bombası ve plastik mermiyle gerçekleştirdiği saldırıda birçok Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

NTV

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...