KADROYA GEÇEN İŞÇİLERİN TİS SEVİNCİ! ZAM VE İKRAMİYE ALDILAR

Taşerondan belediye şirketine geçen işçilerle toplu iş sözleşmesi imzalandı ve taban yevmiyelerine %5 zam+ 1 maaş ikramiye verildi
08 Kasım 2018 14:32

Taşerondan belediye şirketine geçen işçilerle toplu iş sözleşmesi imzalandı ve taban yevmiyelerine%5 zam+ 1 maaş ikramiye verildi

Taşerondan belediye şirketlerine geçiş yapan işçiler için toplu iş sözleşmesi imzalandı.

YOZGAT BELEDİYESİ PERSONEL LİMİTED ŞİRKETİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

Hizmet-İş Sendikası ile Yozgat Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında 503 işçiyikapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

ÖRNEK BİR SÖZLEŞME OLDU

İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, Yozgat Belediyesi Personel Limited Şirketi ile imzalanan toplu iş sözleşmesinin örnek bir sözleşme olduğunu belirtti.

Taşeron işçiler adına imzalanan toplu iş sözleşmesinin, sendikanın 2007 yılında çalışmalarına başlayıp 2014 yılında büyük bir kampanyaya dönüştürerek aynı yıl bazı haklar elde ettiği ve 2017 sonunda da kadroyla sonuçlandırdığı taşeron mücadelesinin sonucu olduğunu kaydeden Keskin, kadronun ve sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

HEM KADRO HEM SÖZLEŞME HAYIRLI OLSUN

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan da işçilerin kadroya geçişlerinde yardımcı olduklarını kaydederek, hem kadronun hem de sözleşmenin hayırlı olmasın temennisinde bulundu.

Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız ise “Taşeronla mücadelede çıktığımız yolda hayaller gerçeğe dönüşmeye başladı. Bugün artık belediye şirketlerinde yetkilerimiz çıkıyor, toplu iş sözleşmesi imzalıyoruz. Bugün burada 696 sayılı KHK ile kadroya geçen üyelerimizin toplu iş sözleşmesini imzalıyoruz. İnşallah diğer kurumlarda da yetkilerimiz çıkar, bir an evvel toplu iş sözleşmelerimizi imzalarız” dedi.

TABAN YEVMİYELERİNE% 5 ZAM+ 1 MAAŞ İKRAMİYE

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile işçilerin taban yevmiyelerine yüzde 5 zam yapıldı, bir maaş da ikramiye getirildi.

 

 

SGKREHBERİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

Sadi
Peki bursa daki işciler neden faydalanamıyor toplu sözleşmeden ve ikramiyelerden
Mesut
Ya kadroya geçemeyenlerin sonu ne olacak bilen varmı?