Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 227.19 229.39
  • Dolar 5.3052 5.3147
  • Euro 5.9958 6.0066
Oturum Aç Üye Ol

KİTLER KADRO İSTİYOR SENDİKALAR MAĞDURİYET GİDERİLSİN DİYOR

Taşeronda kadro dışı bırakılan KİT çalışanları seçim öncesinde kadro sözü bekliyor Kamuda 900 bin kişi kadro alırken 70 bin Kit çalışanı mağdur ediliyor. Bu İşçi sendikaları da rahatsızlıklarını dile getiriyorlar
15 Mayıs 2018 22:13

İşte kadro için sendikaların görüşleri

Yol İş sendikası

KİT'lerde taşeron statüsünde çalışanlar ile kamuda asıl işi yapan taşeron işçilerin gözünün kadro düzenlemesinde olduğunu ifade eden Ağar, "Karayollarında anahtar teslimi işlerde çalışan binlerce işçi kadro beklentisiyle yatıp kadro beklentisiyle kalkıyor. Bu çalışanların talepleri ve mağduriyetleri yetkililerce dikkate alınmalı. Nihayetinde taşeron işçilerin kadro düzenlemesi, KİT'lerde taşeron statüsünde çalışanlar ile kamuda asıl işi yapanların da kadro alınmasıyla taçlandırılmalıdır." dedi.

"İşçiler kadro beklentisiyle yatıp kalkıyor"

"KİT'lerde taşeron statüsünde çalışanlar ile kamuda asıl işi yapan taşeron işçilerin toplam sayısı 70 bin civarında. 900 bin kişinin kadro düzenlemesinden yararlandığı yerde 70 bin çalışanın kadroya alınmamasını doğru ve adil bulmak mümkün değil. Bu nedenle kamudaki 900 bin taşeron işçiye kadro veren hükümet, KİT'lerdeki 70 bin çalışanı da bir an evvel kadroya almalıdır. Madem reform niteliğinde bir düzenleme yapıldı, bu mağduriyetlerin gölgesinde bırakılmasın."

Türk İş Sendikası

Türk- İş Genel Başkanı Ergün Atalay taşeron işçilerin kadrolara alınmasına yönelik olarak yaptığı açıklamasında; "Başbakana gerekli açıklamaları yaptık ve Başbakan yaptığı açıklamasında; Kısa bir süre zarfında KİT'lerle alakalı kesin detayları kamuoyu ile paylaşacağız ve müjdeli haberler verileceğiz" dedi.

Hak iş

Hak İş sendikası taşeronda kadro dışı kalanlar için çalışma yaptıklarını ve bu çalışmayı Çalışma bakanı ile görüşeceklerini söyledi

KAMUEXPRESS

KAMU EXPRESS SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

Bu haber için hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ