Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 212.17 216.56
  • Dolar 5.3710 5.3807
  • Euro 6.0755 6.0865
Oturum Aç Üye Ol

KIZ ÖĞRENCİYLE TOKALAŞMA İNADI REKTÖR YARDIMCISINI GÖREVİNDEN ETTİ

Müslüman kız öğrenciyle zorla tokalaşmak isteyen rektör yardımcısı görevinden oldu.
13 Mart 2018 06:46

Rektör yardımcısı tüm yetkilerini kullanarak Müslüman öğrenci hakkında ‘Cinsel ayrımcılık’ soruşturması açarak öğrenciyi okuldan atmak istedi

Yeni Zelanda’da eğitim veren Auckland Üniversitesi‘nde Rektör Yardımcısı olan Stuart McCutcheon, geçtiğimiz hafta bir Müslüman kız öğrenciyle el sıkışmak için elini uzattı. Fakat kız öğrenci kendisine inancı nedeniyle karşılık veremeyeceğini söyleyerek kibarca reddetti.

Öğrencinin bu hareketi Stuart McCutcheon’ı bir hayli sinirlendirdi. Rektör yardımcısı tüm yetkilerini kullanarak Müslüman öğrenci hakkında ‘Cinsel ayrımcılık’ soruşturması açarak öğrenciyi okuldan atmak istedi.

Fakat McCutcheon’ın bu çabası kendisine döndü ve okuldan kovulmasına neden oldu. Okul yönetimi, McCutcheon’ın girişimini öğrendi ve kendisine ‘din ayrımcılığı’ suçlamasını yöneltti. Ardından suçlu bulunan rektör yardımcısının okuldaki tüm görevlerine son verildi. Okul yönetimi ayrıca McCutcheon’ın görevini kötüye kullandığını fark etti ve Müslüman kız öğrenciden bu skandal için özür diledi.

QT’nin haberine göre üniversite yönetiminden gelen resmi açıklama şu şekilde:

“Yeni Zelanda toplumunun tüm üyeleri üniversitemiz bünyesinde böyle keyfi davranışlara izin verilmeyeceğini bilmelidir. Eski rektör yardımcımız önce Müslüman öğrencimizin inancına saygısızlık etmiş, ardından yetkilerini kötüye kullanmaya çalışmıştır. Bu nedenle görevine son vermeyi uygun bulduk.”

RİSALE HABER

KAMU EXPRESS SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

Bu haber için hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ