Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 236.84 244.52
  • Dolar 5.5274 5.5373
  • Euro 6.2630 6.2743
Oturum Aç Üye Ol

KPSS EN AZ 60 PUANLA SUBAY ALINACAK! MEZUNİYET , YAŞ VE BOY-KİLO ŞARTI

Türk Silahlı Kuvvetleri Deniz Kuvvetleri Komutanlığı KPSS en az 60 puanla subay alımı yapacak. Subay alımı 2018 ilanı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın diğer alımlarıyla ilgili tüm detaylar
11 Mart 2018 16:08

Türk Silahlı Kuvvetleri Deniz Kuvvetleri Komutanlığı KPSS'den en az 60 puan alan adaylar arasından erkek subay alımıyapılacağını açıkladı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın söz konusu alımıyla ilgili ilanı ilk olarak dün siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmıştık.

KADIN SUBAY ALIMI YAPILMAYACAK

Söz konusu ilana göz atamayan bazı kadın adaylar 'Kadın subay alımı yapılacak mı?' şeklinde sorular yöneltiyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nca yayımlanan ilanda subay alımına sadece erkek adayların başvuru yapabileceği, yaş sınırının lisans mezunları için 27, yüksek lisans için 32 olduğu belirtildi.  

KPSS'YE GİRMEYEN BAŞVURU YAPAMAZ

Başvurularda KPSS'ye girmiş olma ve belirtilen bölümlerden mezuniyet şartıo da yer alıyor.  Başvurular 28 Mart 2018 tarihine kadar Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden yapılacak. Şahsen ya da posta yoluyla yapılan başvurular geçersiz olacak. KPSS puan türü olarak KPSSP3'ün de baz alınacağını hatırlatmak isteriz. 

MEZUNİYET ŞARTI

 

 

KPSS CAFE

KAMU EXPRESS SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

Bu haber için hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun.