KYK “YURT-KUR” PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI BEKLİYOR

Türk Eğitim-Sen, Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK’ya hatırlatma yaparak daha önce verilen taahhüdün unutulmamasını ve personellerin beklediği GYS ve UD sınavlarını acilen başlatmasını talep etti.
18 Nisan 2019 18:41

2016 Yılında Tük Eğitim-Sen olarak Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan (YURT-KUR) görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının yapılması talep edilmişti. YURT-KUR da bu talebi reddetmesi üzerine ise Kamu Denetçiliği Kurumu’na KDK müracaat ederek talebi iletmişti. YURT-KUR taahhüdünü unutmamalı, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavını ivedilikle yapmalıdır şeklinde açıklama yapan Türk Eğitim-Sen beklenen sınav tarihleri için KYK’ya tekrar seslendi.

Kamu Denetçiliği Kurumu ise 25 Eylül 2017 Tarih ve 2017/6436 Başvuru Numaralı Dostane Çözüm Kararı’nda; YURT-KUR tarafından 2018 yılında görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılacağı yönünde taahhütte bulunulduğu belirtilerek dostane çözüm kararı verilmiştir.

Sendika 2018 Yılı Eylül ayında taahhüdün yerine getirilmesi ve görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav tarihinin açıklanmasını YURT-KUR’dan talep etmesine rağmen söz verilen tarihe kadar henüz işlemleri tamamlamadı.  YURT-KUR’un Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredildiği, devir işlemlerinin devam ettiği ve 31 Aralık 2018 tarihine kadar tamamlanacağı, akabinde sınavın yapılacağı belirtilmişti.

2018 SONUNDA AÇIKLANACAĞI BELİRTİLEN SINAV TARİHİ NİSAN 2019 İTİBARIYLA HALEN AÇIKLANMADI!

2019 Yılının ortalarına yaklaştığımız bugünlerde ise henüz beklenen sınav tarihi açıklanmamıştır. Bu nedenle de YURT-KUR’u sorumluluğunun farkına varmaya ve Kamu Denetçiliği Kurumu’na verdiği taahhüdü yerine getirmeye davet ediyoruz. YURT-KUR çalışanlarının yaklaşık altı yıldır beklediği görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav duyurusunu ivedilikle yayınlamalı, sınav tarihini kamuoyuna duyurmalıdır açıklamasına yer verildi.

 

MYMEMUR

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...