Son dakika

ARAMA

HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

DÖVİZ KURLARI

  • Altın (Has) Alış 162.28 Satış 164.14
  • Dolar Alış 3.9365 Satış 3.9436
  • Euro Alış 4.6677 Satış 4.6761

MAAŞLARA FARKLI ZAM HAKSIZLIĞININ NEDENİ

Konya ziyareti sırasında gazetecilerle bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamu çalışanlarının çalışma sistematiğini yeniden düzenlemek üzere ‘Kamu Çalışma Reformu’nu yapacaklarını, bunu başarmaları halinde bunun Türkiye’nin en büyük reformu olacağını ifade etti.

09 Ocak 2017 Pazartesi 13:29

Müezzinoğlu, kamuda yarı zamanlı, taşeron, memur, sözleşmeli ve işçi gibi statülerde çalışan her kesimi içine alacak reformu, sendikalarla birlikte yapacaklarını belirtirken, reformla terfiden performansa, güvenceden şeffaflığa kadar her alanı yeniden düzenleyecekleri bilgisini verdi.

FARKLI ZAM KAÇINILMAZ

Bakan Müezzinoğlu eski işçi, esnaf ve çiftçi emeklilerine geçmiş 6 aylık enflasyon kadar zam verilirken memur emeklilerine toplu sözleşmeyle zam yapılmasından dolayı emekliler arasında haksızlıklar yaşandığı eleştirilerini değerlendirirken de, bunun Anayasa Mahkemesi'nin verdiği karardan kaynaklandığını söyledi. Bakan, zamda yaşanan ikili yapının mahkeme kararı nedeniyle devam edeceğini belirtirken, zaman içerisinde dengeyi sağlamak üzere kademeli geçişlerin planlanabileceğini ifade etti.

SÖZCÜ
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.
9.1.2017 16:46:12 şenol gürbüz

işinize öyle geliyor sayın bakan 3269 a tabi personeli 4/c ye nasıl uydurarak emekli etiniz buda aynı yıl 12 ay çalışan hiç işten ayrılması olmayan 3269 a tabi personeli 6 ay çalışanın yasasına sokup emekli ettiniz benim babam 3600 günden emekli olmuştu ben 213 /31 aralıkta emekli oldum babam 1260 tl maaş alıyordu ben27 yıldan emekli oldum ilk maaşım 1261 tl idi kusura bakmayın saz sizde


Cevap Yaz 0 0