Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 225.33 230.81
  • Dolar 5.7794 5.7898
  • Euro 6.6943 6.7064
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

ÖĞRETMEN VE POLİSE 3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ

Muharrem İnce'den Öğretmenlere 3600 Ek Gösterge Müjdesi Muharrem İnce Fox Tv'de katıldığı canlı yayında eğitime ve öğretmenlere dair önemli açıklamalarda bulundu.

EĞİTİMKOLLUK17 Mayıs 2018 Perşembe 09:52

 "Öğretmenlere polislere verdiğimiz söz gibi 3600 Ek Gösterge sözü veriyorum.Bu sayede 200 bin öğretmen emekli olacak. Atama bekleyen öğretmenlere kadro açılacak.Sabahçı-öğlenci ve birlikte olan sınıflar ayrılacak. Böylece eğitimin niteliği değişecek. 3600 Ek gösterge sorununun çözümü ile bir kaç sorunu çözeceğiz. Performans sistemini tamamen kaldıracağız.Kamuda liyakat sistemini getireceğiz.AK Parti döneminde bütçeyi artırdılar ama kalite artmadı. Nasıl başlayacağız eğitime? 20 yılda 10 bakan, 5 sınav değişti. Bir yıl uzlaşma bekliyorum. Bir yıl eğitimi tartışacağız. Eğitimde siyasal uzlaşma olmadan çözemeyiz. Her yıl palavradan reform yapmaktansa siyasal uzlaşmayı yapacağız."

KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.