Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 239.04 245.61
  • Dolar 6.2718 6.2831
  • Euro 7.3437 7.3570
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

ÖSYM'DEN ALES İLE İLGİLİ FLAŞ KARAR

ÖSYM'den ALES ile ilgili flaş karar geldi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Mahmut Özer, ALES'in artık tüm illerde yapılacağını açıkladı. İşte konuya ilişkin tüm detaylar...

AKADEMİKEĞİTİMKPSS11 Ocak 2018 Perşembe 14:03

2018 yılında ALES'e girecek adaylara müjdeli haber geldi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavları'nın artık tüm illerde yapılacağını açıkladı. Peki yeni uygulama İlkbahar Dönemi ALES'te geçerli olacak mı?

Mahmut Özer, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı olmasının ardından önemli uygulamalara imza atmaya devam ediyor. Daha önce adayların ev anahtarı ve otobüs kartı ile sınavlara girebilmesi için çalışma başlattıklarını açıklayan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, bugün yaptığı açıklama ile 2018 yılında ALES'e girecek adaylara sevindiren haberi verdi.

2018 yılında Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavları'nda bin altı kota uygulamasını kaldırdıklarını belirten ÖSYM Başkanı Mahmut Özer, 2018 yılında, ALES'in tüm illerce yapılacağını açıkladı. Bilindiği üzere daha önceki yıllarda gerçekleştirilen sınavlarda aday sayısı binin altında kalan durumlarda adaylar bu sayının üstünde katılımcı bulunan başka illerde sınava girmek zorunda kalıyordu. Yeni düzenleme ile aday sayısı kaç olursa olsun her ilde ALES yapılmasına karar verildi. 

 

MYMEMUR
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.