ÖZÜPAK’TAN EYT’LİLERE ÇOK ÖNEMLİ ÇAĞRI!

EYT SYDD Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, federasyonlaşma süreci kapsamında kurulan il dernekleriyle ilgili önemli bir çağrı yaptı
14 Temmuz 2019 10:07

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gönül Boran Özüpak, yaptığı yazılı açıklamada, federasyonlaşma sürecinin ön basamağı olarak kurulan il derneklerine destek verilmesini istedi. Özüpak, yaptığı çağrıda şunları kaydetti: “Emek ve alın terimizin siyasette de önem kazanması, daha güçlü bir yapıyla haklı davamızda haklarımıza kavuşabilmek adına; 16 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Olağanüstü Genel Kurul toplantımızda mücadele alanımızı genişleterek, bizlerin ve geleceğimiz çocuklarımızın, sosyal güvenlik kurumu yasalarının yaratmış olduğu mağduriyetlerle (EYT, ABO, STAJ ve kıdem tazminatıma dokunma) mücadele etmek için tüzük değişikliğine gittik.

Yine bu toplantıda alınan FEDERASYONLAŞMA kararımızla illerde birlikte yol alacağımız davasına sahip çıkan arkadaşlarımızla kurulan derneklerimizle birleşerek güçlü bir yapıyla yol alacağız. Zaman kaybetmeden kurulan derneklerimizle en kısa sürede FEDERASYONLAŞMA sürecimizi tamamlayacağız. İllerde kurulan ve ilanı yapılan derneklerimize destek olmanız, üye olmanız büyük önem arz etmektedir.

Unutma haklı mücadelemizde varsan bir fazlayız ve daha güçlüyüz.” EYT’lilerin, haklı mücadelelerinde çözüme doğru hızla ilerlemesi için bu çağrıya kulak tıkamaması, gerekli desteği vermesi bekleniyor. Destek beklenen derneklerden biri de Gebze EYT SYDD. Diğer bir dernek ise Kocaeli'de bölgesel olarak kurulma aşamasında olan Kocaeli EYT SYD Derneği. 

 

KOCAELİ BARIŞ GAZETESİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

Gündüz
98 06 balkur 2000/01ssk 6400 gun oldu bunun 15 yilli ihracahat olarak yurtdisi ne zaman bu yasa yuruliye girecek yas 50 oldu heralde banka matiki mezarliğa koyacağiz
Taner
Aynen arkadaş.onlar da farkında ama işlerine gelmiyor.hakkımızı istiyoruz sadece.
abdullah
eyt bu hükümetin sonu olaçak bizleri dışlamaya devam etsinler bakalım