POLİSLERE MÜJDELİ HABER! POLİSİN EMEKLİ İKRAMİYESİNİ İKİ KATINA ÇIKARACAK TEKLİF .

Polisler için son dakika müjdeli haber geldi. Polislerin POLSAN'a üye olmalarını zorunlu hale getirecek ve emekli ikramiyelerinin iki katına çıkaracak teklifin sahibi AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, düzenlemenin Anayasa'ya aykırı olmadığını söyledi. POLSAN'ın ilerleyen süreçte üyelere evlilik ve eğitim yardımı gibi ilave yardımlar yapacağı da gelen bilgiler arasında.
05 Aralık 2018 23:04

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmeleri sürüyor. AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız'ın yaptığı teklif ile polislerin emekli ikramiyesi iki katına çıkacak ve Polis Bakım ve Yardım Sandığı'na (POLSAN) üye olmaları zorunlu hale gelecek. İşte detaylar...

CHP KARŞI ÇIKTI

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, teklifin, Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki tüm memurların, POLSAN'a daimi ortak olmaları şartı getiren 2. maddesinin sözleşme özgürlüğüne aykırı olduğunu, polislerin sözleşme yapmama özgürlüğünün ellerinden alındığını savunarak her zaman olduğu gibi yine karşı çıktı.

AK PARTİLİ ÜYE GEREKÇELERİ ANLATTI

Teklif sahibi AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, sandığın mevcut üyelerine ilişkin bir düzenleme getirmediklerini, eski üyelerin, üye oldukları dönemde sandığın statüsü neyse ona tabi olmaya devam edeceklerini belirtti.

"ANAYASA'YA AYKIRI DEĞİL"

Düzenlemenin yasalaşmasından sonra emniyet mensubu olarak çalışmaya başlayanlara, sandığa üyeliğin zorunlu hale getirileceğini anlatan Altunyaldız, "Bir anlamda bu sandığın sürdürülebilir ve sürekli yapısını oluşturmaya ve emniyet mensupları arasında da muhtemel mali haklarla ilgili doğabilecek farklı algıları yok etmeye çalışıyoruz. Emniyet teşkilatına katılacak üyeler için düzenli, sürdürülebilir bir sandık oluşumunu teşkil etmeye çalışıyoruz. Düzenleme Anayasa'ya aykırı değildir." ifadelerini kullandı.

EMEKLİ İKRAMİYESİ 200 BİN LİRAYA ÇIKACAK

POLSAN'ın, 288 bin emniyet mensubu arasından 45 bin üyesi bulunduğunu kaydeden Altunyaldız, sandığın, şu anda teşkilattan emekli olanlara 120 bin lira emekli ikramiyesi verdiğini, yapılan düzenlemeyle bu rakamın 200 bin liraya kadar çıkarılacağını vurguladı. Altunyaldız, sandığın, ilerleyen süreçte üyelere evlilik ve eğitim yardımı gibi ilave yardımlar da yapacağını bildirdi.

.

TAKVİM

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

Güner
Benim param ile bana müjde vermeyiniz zaten Polsan a üyeyiz emekli olunca oradan para alıyoruz
Ali
Polis devleti oluyoruz
Erhan UĞUR
Plana 22 yıldan bu yana üyeyim bugün emekli olsam verdiği para 66.000 tl 120 bin lirayı kime nasıl veriyor açıklayın bizde bilelim