SELÇUK BAYRAKTAR AÇIKLADI! 2020 TEKNOFEST NEREDE YAPILACAK?

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı - Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Anadolu'da gerçekleştirme kararı aldık. Aday kentleri değerlendirdik. Gaziantep tüm kriterlerde üst düzeyde. Zeugma burada hemen yakında Göbeklitepe ve eshabı kehf bulunuyor. Biraz daha ileride cezeri türbesi var. Gaziantep'te olmaktan mutluluk duyuyoruz. Amacımız İstanbul'a gelemeyen çocuklara ulaşmak. Umut ışıklarımızın sayısı artsın istiyoruz." dedi.
20 Ocak 2020 14:04

TEKNOFEST, hazırlıkları kapsamında Gaziantep'teki istişare toplantısında konuşan Selçuk Bayraktar, "İlkinde 560 bin, ikincide 1 milyon 720 bin katılımcıyı ağırladık.Bu yıl dünyaya sesimizi Güneydoğu Anadolu'dan duyuracağız." açıklamasında bulundu.

23 dalda ödüllü yarışmalar

Teknoloji yarışmaları duyurmak istiyoruz. Birçok farklı alanda 23 dalda ödüllü yarışmalar var.

Türkiye'yi dünyanın zirvesine taşıyacak

TeknoFest'te tohumlanan düşünce filizlenir Türkiye'yi dünyanın zirvesine taşıyacak.

"28 Şubat son başvuru tarihi"

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, "Milli teknoloji hamlesi, coşkuyu ülkenin her noktasında heyecana ortaklıklarla başarıya ulaşacak.Yarışmalara 28 Şubat 2020 son başvuru tarihi. Bizim için bu yarışmalar çok önemli. TeknoFest'te herkesin gözü gökyüzünde oluyor."dedi.

Hackistanbul'u, Hackzeugma olarak bu yol Gaziantep'te gerçekleştireceğiz.

Gaziantep artık TeknoFest'ten önce-Teknofest'ten sonra diye ayrılacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,"Çok özel bir mekandayız. Bir medeniyet şehrindeyiz. TeknoFest'in burada olması çok önemli. Gaziantep sanayisi artık TeknoFest'ten önce-Teknofest'ten sonra diye ayrılacak." dedi.

 

AKŞAM

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...