Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 212.17 216.56
  • Dolar 5.3710 5.3807
  • Euro 6.0755 6.0865
Oturum Aç Üye Ol

SENDİKALAR, STAJ SÜRESİNİN SİGORTA BAŞLANGICI SAYILMASI İÇİN DÜĞMEYE BASTI

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından staj sürelerinin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmediğine dair son açıklamadan sonra sendikalar devreye giriyor.
12 Ocak 2018 14:59

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından staj sürelerinin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmediğine dair resmi açıklama geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. My memur olarak staj ve çıraklık döneminin sigorta başlangıcı sayılması kapsamında konunun sürekli gündemde olması için çaba vermekteyiz.

SGK'nın Sosyal Sigorta İşlemleri yönetmeliğinde değişikliği ile ilgili konunun yanlış anlaşıldığı ve staj döneminin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmediğine dair açıklama yapılmıştı. Değişikliğin ise mesleki ve teknik ortaöğretim sırasında tamamlayıcı eğitim ya da alan eğitimi gören öğrencilerin iş kazası ve meslek hastalığı sigortası kapsamına alındığına değinilmişti.

Sürekli olarak gündeme getirdiğiniz staj mağdurlarının sorununa sendikalar el attı ve konuyla ilgili olarak sigorta tarihlerinin belirlenmesine dair dilekçe örneğine yer verildi. Dilekçe ile sigorta başlangıcının staj dönemi yapılması isteniyor.

Dilekçe de özellikle sigorta başlangıç tarihinin okul staj dönemi olarak düzeltilmesi ve emeklilik yaşının yeniden hesaplanması istendi. Aşağıdaki örnek dilekçeyi indirerek kurumunuza siz de verebilirsiniz.

Sendikalar, SGK’dan gelecek cevaba göre konuyu yargıya taşımayı planlıyorlar. Bu kapsamda verilecek her bir dilekçe örneği oldukça önem arz etmekte ve SGK’nın staj sorununu çözmesi noktasında yardım edecektir.

 

MYMEMUR

KAMU EXPRESS SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

Bu haber için hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ