Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 239.04 245.61
  • Dolar 6.2718 6.2831
  • Euro 7.3437 7.3570
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

SENDİKALAR, STAJ SÜRESİNİN SİGORTA BAŞLANGICI SAYILMASI İÇİN DÜĞMEYE BASTI

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından staj sürelerinin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmediğine dair son açıklamadan sonra sendikalar devreye giriyor.

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından staj sürelerinin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmediğine dair resmi açıklama geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. My memur olarak staj ve çıraklık döneminin sigorta başlangıcı sayılması kapsamında konunun sürekli gündemde olması için çaba vermekteyiz.

SGK'nın Sosyal Sigorta İşlemleri yönetmeliğinde değişikliği ile ilgili konunun yanlış anlaşıldığı ve staj döneminin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmediğine dair açıklama yapılmıştı. Değişikliğin ise mesleki ve teknik ortaöğretim sırasında tamamlayıcı eğitim ya da alan eğitimi gören öğrencilerin iş kazası ve meslek hastalığı sigortası kapsamına alındığına değinilmişti.

Sürekli olarak gündeme getirdiğiniz staj mağdurlarının sorununa sendikalar el attı ve konuyla ilgili olarak sigorta tarihlerinin belirlenmesine dair dilekçe örneğine yer verildi. Dilekçe ile sigorta başlangıcının staj dönemi yapılması isteniyor.

Dilekçe de özellikle sigorta başlangıç tarihinin okul staj dönemi olarak düzeltilmesi ve emeklilik yaşının yeniden hesaplanması istendi. Aşağıdaki örnek dilekçeyi indirerek kurumunuza siz de verebilirsiniz.

Sendikalar, SGK’dan gelecek cevaba göre konuyu yargıya taşımayı planlıyorlar. Bu kapsamda verilecek her bir dilekçe örneği oldukça önem arz etmekte ve SGK’nın staj sorununu çözmesi noktasında yardım edecektir.

 

MYMEMUR
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.