Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 240.13 244.52
  • Dolar 6.2671 6.2784
  • Euro 7.3794 7.3927
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

SİVİL MEMURLUKTAN EMEKLİ EDİLMİŞ UZMAN ERBAŞ’LAR ÖZLÜK HAKLARINI VE KİMLİKLERİNİN İADESİNİ İSTİYOR

Türk Silahlı Kuvvetlerinde 3269 Sayılı Uzman Erbaş kanunu göre görev yaparken 6000 Sayılı Kanunala emekli aylığı almaya hak kazandıkları tarihe kadar sivil memur olarak görev yaptırılıp emekli edilen ve bunun sonucunda da 20 yılda kazanmış olduğumuz Uzman Çavuş özlük haklarımız ve Uzman Erbaş kimliğimiz elimizden alınarak en düşük devlet memuru statüsünden emekli edildik.

10 Eylül 2018 Pazartesi 20:00

Bir dönem önceki Akparti grup başkan vekilimiz sayın Mustafa ELİTAŞ, “2010 yılında biz bu kanunu çıkartırken bizlerin bu mağduriyetimizi o zaman göremediklerini, büyük bir hak mahrumiyeti ile karşı karşıya kaldığımızı kabul etmişler ve bunu 2018 genel seçimlerinden hemen sonra düzeltilmesi için Akparti olarak Milli Savunma Bakanlığı ile yeni bir kanun teklifi hazırlayacaklarını ve bu mağduriyetin en kısa sürede giderileceğini” bazı yazılı ve görsel medyada sözünü vermişlerdir.

Ayrıca Akparti genel başkan yardımcısı sayın Öznur ÇALIK hanımefendi de Milli Savunma Bakanlığı ile görüştüklerini gerekenin yapılacağını en kısa sürede bu mağduriyetin giderileceğinin sözünü kendileri de vermişlerdir. Yine Milliyetçi Hareket Partisi genel başkan yardımcısı sayın İzzet Ulvi YÖNTER hem bizlerin bu mağduriyetimizi en ince ayrıntısına kadar bilmekte olup verecekleri bir kanun teklifi ile çözeceklerini ve sorunun çözümü için sonuna kadar takipçisi olacaklarının sözünü vermişler hem de seçim beyannamesine de koymuşlardır.

Uzman Erbaş olarak görev yaparken 6000 sayılı kanuna göre Sivil Memurluktanemekli edilmiş ve kimlikleri ile beraber tüm özlük hakları elinden alınmış mağdur Uzman Erbaşlar olarak 2018 genel seçimler öncesinde verilmiş olan sözlerin tutulmasını ve bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Bizler 20 yıl vatanımızın bölünmez bütünlüğü için vatanımızın her köşesinde şerefli üniformamızı giyerek görev yaptık. Bir kaç sivil memur olarak görev yaptırılıp en düşük memur statüsünden emekli edilmek onurumuza dokunuyor. Bizler devletimizden fazla bir şey istemiyoruz. Sadece emeklerimizin karşılığı olan Uzman Erbaş kimliğimizi ve özlük haklarımızı istiyoruz. Kamubiz yetkilileri olarak bu mağduriyetimizi sayın devlet büyüklerimize duyuracağınıza ve bu konuyu haber olarak sitenizde yer vererek yayımlayacağınıza yürekten inanıyor saygılar sunuyorum.

Fazlı BAŞTÜRK

Mağdur Em. Uzm. Çvş./ Svl. Me.

KAMUBİZ.COM
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.
11.9.2018 00:29:49 Uzman Çavuşlar... Sivil Emekli memurlar....

20 yıl görev yap.Dogudan beri gelme.Batiya Tayin ol... Görevlendirme ile doğuya tekrar göreve git.... Doğu görev süresinden saymazlar... Çünkü Kanun yok, Yönetmelik yok..Hak yok hukuk yok... bu kadar emeğin sonunda 2,3 sivil memurluk yap, sivil emekli ol... Allah için adaletli olun biraz...Bu insanların hakkını nasıl gasbediyorsunuz.. Sadece ellerinden gelen Şehit olunca Selam durmak..Onada gelmeyin...Biz Vatan için Allah yolunda Şehit oluyoruz... İlahi Adalet de şaşma olmaz... Çünkü Hakimin Kendisi Allah.....


Cevap Yaz 0 0