Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 188.60 190.79
  • Dolar 4.8000 4.8086
  • Euro 5.5924 5.6025
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE ÖZÜR TAYİN HAKKI VERİLMELİDİR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un “Sözleşmeli öğretmenlere de mahrumiyet bölgelerinde, öğretmen ihtiyacı olan yerlerde bir araya gelme hakkı verilmelidir. İnada gerek yoktur.” Şeklindeki açıklamasının yanlış anlaşılması üzerine Genel Başkanımız konu ile ilgili daha geniş bir açıklama yaptı.

10 Eylül 2017 Pazar 20:29

 Koncuk; “Tüm sözleşmeli öğretmenlere eşi ne iş yapıyorsa yapsın, özür grubundan zorunlu hizmet bölgelerine yer değiştirme hakkı verilmelidir.” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu talebi ile ilgili zannederim bir yanlış anlama olmuş. Burada talebimiz öğretmen ya da başka iş fark etmez. Türk Eğitim-Sen olarak,  temel talebimiz tabi ki sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının kökten kaldırılmasıdır. Bu yapılana kadar acil düzenlemeler olabilir. Tüm sözleşmeli öğretmenlere eşi ne iş yapıyorsa yapsın, özür grubundan zorunlu hizmet bölgelerine yer değiştirme hakkı verilmelidir.

Mesele öğretmen ihtiyacı ise şu veya bu mahrumiyet bölgesinde görev yapmanın ne farkı vardır? Bu, problemi kökten çözmese de hafifletecektir.”

 

MEB PERSONEL
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.