Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 188.27 190.46
  • Dolar 4.8000 4.8086
  • Euro 5.5924 5.6025
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÜCRETİNİ ETKİLEYEN HİZMET SÜRESİ ŞARTI DEĞİŞTİ

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilen sözleşmeli personele ödenecek ücret miktarının belirlenmesinde esas alınan unsurlardan birisi olan hizmet süresi şartı değişiyor.

15 Eylül 2017 Cuma 08:23

1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak sözleşmeli personelin ücretinin belirlenmesinde, ilgili personelin diğer kurumlardaki bazı hizmetleri de dikkate alınacak.

4/B sözleşmeli personel ücreti

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen (4/B) sözleşmeli personele ödenecek ücret, ilgili dönem için belirlenen ücret tavanını geçmemek şartıyla; pozisyon unvanı, bu unvana ilişkin eğitim düzeyi, kurumunda aynı pozisyon unvanında geçen hizmet süresi dikkate alınarak tespit edilmektedir.

Bu yıl imzalanan 4.Dönem Toplu Sözleşme ile alınan karar gereği, sözleşmeli personelin ücretinin belirlenmesinde esas alınan “kurumunda aynı pozisyon unvanında geçen hizmet süresi” şartı, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren “kamu kurum ve kuruluşlarında aynı kadro veya pozisyon unvanında geçen hizmet süresi” şeklinde uygulanacak.

Başka kurumlardaki hizmetler de dikkate alınabilecek

Sözleşmeli personelin kamu kurum ve kuruluşlarında memur veya sözleşmeli statüde geçirdiği hizmet sürelerinden, halen bulunduğu pozisyon unvanı ile aynı unvanda (kadrolu veya sözleşmeli) geçirilmiş olanlar, ilgili personelin sözleşme ücretinin belirlenmesinde dikkate alınacak.

Bu durum, sözleşme ücreti belirlenirken başka kurumlarda geçirdiği aynı unvandaki hizmet süreleri bugüne kadar dikkate alınmayan sözleşmeli personel için ücret artışı getirebilecek. 

MEMURUN YERİ
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.