TALİP GEYLAN '' İŞ GÜVENCEMİZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR''

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Memur-Sen'in bugün gerçekleştirilen toplantısına dair sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu
18 Nisan 2019 22:50

 Cumhurbaşkanı Sayın Erdogan, bugün sendika görünümlü örgütün toplantısında şu ifadeleri kullanıyor: “Seni memurluktan atabilir mi? Atamaz. Çünkü 657 denilen bu yasa bir defa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır.”

 öncelikle, epey bir zamandır 657 sayılı kanun ve onun getirdiği güvencelere yönelik sürekli eleştirel yaklaşımlar ortaya koyan bir Hükümetin en yetkilisi olarak sayın Erdoğan’ın bu değerlendirmesini memnuniyetle karşıladığımı belirtiyorum.

Zaten biz de Türkiye Kamu Sen olarak yıllardır bunu söylüyoruz: “Devlet memurluğundan taviz vermeyiz. Tamam 657 ile ilgili tartışmalara varız, ancak İŞ GÜVENCEMİZ kırmızı çizgimizdir, bunu tartışmaya dahi tahammülümüz yoktur.

Sn.Erdoğan’ın bugünkü açıklamasını,iş güvencemiz bağlamında,bir taahhüt olarak algılıyoruz. Artık bu ülkede hiçbir yetkili, “memur işçi ayrımını ortadan kaldıralım,memurların iş güvencesini tartışalım, herkes sözleşmeli olsun” vs. gibi ucube yaklaşımlar içerisine girmemelidir.

Baskıymış? Yıllardır esir ettiğiniz çalışanlar,esaretten kurtulur kurtulmaz çıkışa koşuyorlar.. Sendikal performans yerine,iktidarın/bürokrasinin imkanlarıyla üye kaydedersen;istifaları önlemek için de işte böyle Devletin en tepesine ağlarsın. Yaşattıklarınızı, yaşayacaksınız!

sendika bülteni

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...