Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 240.13 244.52
  • Dolar 6.2671 6.2784
  • Euro 7.3794 7.3927
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO MÜJDESİ!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu eski hükümlülere ve taşeron işçilere kadro müjdesi verdi. Sınavlarda farklı soru sorulmayacağını söyledi.Süreçten faydalanamayanların işsiz kalmayacağını söyledi.

ASGARİ ÜCRETLİİŞÇİ12 Mart 2018 Pazartesi 17:45

Hükümet, yaklaşık 1 milyon taşeron işçisini kadroya alırken eski hükümlülerle ilgili yaşanan sorun da çözüldü. Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı, hükümlü taşeron işçilerin kadroya alınması için "olur" verdi. Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, eski hükümlülere 3 Nisan'dan itibaren kadro verileceğini açıkladı.
 
SINAVA İTİRAZ ETSİNLER

Bakan Sarıeroğlu, taşeronların kadroya geçişleri ile ilgili yapılan sınavlarda konu dışında soru sorulduğu iddialarına yanıt verdi. Sarıeroğlu, "Sınav komisyonundaki arkadaşlara sesleniyorum. Biz çok temiz bir iş yaptık. Bu işi gölgeleyecek hiçbir iş içerisinde olmayın. Sınav komisyonlarında sadece işinizle ilgili sorular sorulacak. Eğer başka soru soruluyorsa işçiler itiraz etsinler yanınızdayız"dedi.
 
GEÇİCİ İŞÇİ ÇALIŞMASI

Bakan Sarıeroğlu, kamuda geçici işçilerin kadroya alınması konusunda da çalışma yaptıklarını belirterek, "Geçici işçilerle ilgili askere, giden doğum iznine ayrılanların yerine çalışanlar var. Hizmet sözleşmeleri devam ediyorsa 4 Aralık kriterine bakmadan hepsini kadroya geçireceğiz" şeklinde konuştu.
 
4C'Lİ SEVİNECEK 

Geçtiğimiz aylarda kadroya alınan 4C'li personel için de çalışmalar hızlandı. Maliye Bakanlığı'nda sürdürülen çalışmalarla 4C'lilerin kadroya geçiş usul ve esasları belirleniyor. 4C'liler çıkartılan bir yasa ile 4B'li sözleşmeli personel kadrosuna alınmışlardı..

İŞSİZ KALMAYACAKLAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron çalışanların kadroya alınmasına ilişkin olarak,Süreçten faydalanmayanların işsiz kalmasının söz konusu olmadığını dile getiren Sarıeroğlu, "Personel çalıştırmasına dayalı hizmet ihalesi değilse normal hizmet ihalesiyse bu işler devam ediyor ama bundan sonra personel çalıştırma ihalesi, yani taşeron çalışma olmayacak. Diğer kardeşlerimizin de işsiz kalması diye bir şey söz konusu olmayacak. İnşallah daha büyüyüp, daha gelişiriz." diye konuştu.

POSTA
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.
12.3.2018 22:48:34 Aziz canuk

Peki o bakana sorun soforlu aeac ihalesini baska bir firma aldu bizi isten cikaeacak nasil olacak o bi aciklasin sayin bajanim


Cevap Yaz 0 0
12.3.2018 18:21:26 Günay aktas

Oncelikle yapilan bu taserona kadro olayi Hicte hakkaniyetli olmadi bir çok insan Hayek kırıklığı yaşadı başta kiralık araç şoförleri olarak bizim hakkımızın yenildiğini tüm hakkımla söyleye bilirim madem amasiz şartsız surtsuz denildi ozaman verilen ve söylenen sözler tutulsun kiralık araç şoförlerinin hakkı olan verilsin ununtmayinki şoför devlet sırlarının bile arkasında konuşulan tek kişidir unutmayınki biz tek bir kişiden oluşmuyoruz birimde eşimiz annemiz babamız akrabalarımız arkadaşlarımız var hedef 2019 hedef 2023 derken yapılanları unutacak deyiliz


Cevap Yaz 0 0
13.3.2018 23:55:23 Seval Kaptan

Bizde aile hekimliğinde taşörende hizmetli olarak çalışıyorum biz bu haktan yararlanamadık bizlerede kadro verilsin


0 0