Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 236.84 244.52
  • Dolar 5.5274 5.5373
  • Euro 6.2630 6.2743
Oturum Aç Üye Ol

TAŞERONDA 'ARŞİV ARAŞTIRMASI' MORALLERİ BOZDU!

Arşiv Araştırması Sonucuna Göre Durumları Tespit Komisyonunca Tekrar Değerlendirilenler...
11 Mart 2018 15:39

Taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçiş işlemleri başvuru sürecinin ardından sınav süreci ile devam ediyor. Sınav süreci kurumlar tarafından genellikle sözlü yapılıyor olsa da bazı uygulamalı ve yazılı sınav yapan kurumları da haberlerimizde duyurmuştuk.

Taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçişinde başvuru ve sınav aşamasından bağımsız ilerleyen ve taşeron işçilerin kadroya geçişinde çok tartışılan bir süreç var ki o da güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması.

Polis Akademisi Başkanlığı Tespit Komisyonu kendi bünyesinde çalışan taşeron işçilerin başvuru sonuçlarını incelemiş ve 23.02.2018 tarihinde kendi web sitesinden ilan etmişti.

Polis Akademisi 8 Mart 2018 günü yaptığı açıklamada taşeron işçilerin sınav tarihlerini ve sınav usulünü ilan etti. Fakat yapılan başka bir duyuru da var ki o da esasında tüm taşeron işçilerin merakla bekledikleri süreç olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması ile ilgili.

Akademi Başkanlığı yaptığı duyuruda başlık olarak "Arşiv Araştırması Sonucuna Göre Durumları Tespit Komisyonunca Tekrar Değerlendirilen Sürekli İşçi Kadrosuna Başvuranların Başvuru Sonucuna Dair İlan" ibaresini kullanmıştır.

Yayınlanan ilanda "Arşiv araştırması sonuçlandığında durumunun tekrar değerlendirileceği ilan edilenlerden arşiv araştırması sonuçlanan ve 08/03/2018 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı Tespit Komisyonu tarafından başvurusu yeniden değerlendirilenlerin sonucu aşağıda yayımlanmıştır." Denilmektedir.

Bir sonraki paragrafta da durumu arşiv araştırmasına göre olumsuz sonuçlananların itiraz tarihleri belirtilmiştir. "Tespit komisyonu kararına göre sınava girme hakkı elde edemeyenler; anılan kanun hükmünde kararnamenin 11'inci maddesi doğrultusunda, 08-10/03/2018 tarihleri arasında gerekçesini de belirtmek suretiyle itiraz dilekçelerini yazılı olarak Başkanlığımız Belge Yönetimi Şube Müdürlüğüne kayıt yaptırmak suretiyle İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğüne intikal ettireceklerdir.
İtiraz edilmemesi ya da itiraz üzerine karar verilmesi durumlarında sınava girmeye hak kazananlara ait liste kesinleşir.
İlgililere ilanen tebliğ olunur."

Polis Akademisi'nin yayınladığı bu ilanla taşeron işçilerin bir bölümünün arşiv araştırmalarının tamamlandığı ve buna istinaden Polis Akademisi Başkanlığı Tespit Komisyonu'nun incelemesinde bazı adayların sınava girme hakkını elde edemediği görülmektedir.Başvuru sonuçları e-devlet şifresi ile sorgulandığından sonuçlar adaylar tarafından sorgulanabilmektedir.

SINAV TARİHİ VE USULÜ
Sınav Şekli: Sözlü Sınav
Sınav Tarihi: 13/03/2018
Sınav Saati: 09.00 - 18.00
Sınav Yeri: Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Yerleşkesi 1 No'lu İlkyardım Sınıfı

Polis Akademisi'nin ilanında güvenlik soruşturması ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

SGKREHBERİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

Bu haber için hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun.