Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 240.13 244.52
  • Dolar 6.2671 6.2784
  • Euro 7.3794 7.3927
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

TAŞERONDA İTİRAZLAR KADRO YOLUNU AÇIYOR!

Taşeronda bir bakanlığın daha listesi değişti

ASGARİ ÜCRETLİİŞÇİ12 Mart 2018 Pazartesi 08:58

Taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçişinde süreç devam ederken kurumlar da başvuru ve sınav listelerini açıklamaya devam ediyorlar.

Yapılan itirazlar ve oluşan mağduriyetler taşeron işçilerin seslerini duyurmada etkili oldu ve Bakan Sarıeroğlu beklenen müjdeyi verdi.

Bakan Jülide Sarıeroğlu'nun cumartesi günü açıkladığı taşeron işçilerin kadroya geçişinde engeller olarak değerlendirilen maddelerin değiştirileceği müjdesi tüm kadro dışı kalan taşeron işçilerde büyük mutluluk oluşturdu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu "Biz işçi kardeşlerimizin yanındayız" diyerek taşeron işçilerden;*Hükümlü olanlar,*4 Aralık Kriteri,*Emekliliği dolanlara da kadro verileceği müjdesini vermişti. Açıklamalar yeni düzenleme çalışmalarının yapıldığını gösterse de yapılacak düzenlemenin daha da geniş kitleleri kapsaması beklentisini de doğurdu. Bu konuya cumartesi günü değinmiş ve "Taşeronda kim kaldı!" başlığı ile yayınlamıştık. İlgili haber için tıklayınız.

Taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçişinde gündem bu yoğunluğu ile devam ederken bir yandan da mevcut düzenleme doğrultusunda sınav takvimleri ve kesin listeler açıklanmaya devam ediyor.

Bakan Sarıeroğlu'nun açıklamaları doğrultusunda yapılacak yeni düzenlemeler doğrultusunda bu açıklanan listelerin bir kez daha değişeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Şu ana kadar kurumların açıkladıkları listeler incelendiğinde başvuru red nedenleri arasında emekliliği dolanlar, 4 Aralık kriteri ve eski hükümlülerin olduğu da görülmektedir. Yeni düzenlemenin nasıl yapılacağı ve ne tür değişiklikler getireceği ise yapılacak düzenlemenin içeriği ile ilgili olacaktır.

Dışişleri Bakanlığı mevcut düzenleme doğrultusunda sınav takvimini açıkladı ve sınava girecek taşeron işçilerin listesi bir önceki başvurusu kabul edilen listesinden 2 kişi daha fazla olarak yayınlandı.

İşte detaylar;

SINAV TARİHİ VE YERİ
Sınav Tarihleri: 14-16 Mart 2018
Sınav Yeri: Sınavlar Bakanlığımız merkez binası B Blok'ta gerçekleştirilecek olup, adayların sınava alınacağı salonlar ekli sınav programında belirtilmiştir.

SINAV USULÜ
Sınavlar 'SÖZLÜ' olarak gerçekleştirilecektir.

Bakanlığın daha önceki Şubat 2018 tarihinde açıkladığı liste şöyle idi;
Başvurusu Kabul edilen kişi sayısı……....... 288
Başvurusu Kabul edilmeyen kişi sayısı….... 47

KARŞILAŞTIRMALI YENİ SAYILAR
Dışişleri Bakanlığı .....................................8 Şubat ....…9 Mart…….Fark
Başvurusu kabul edilen kişi sayısı.…….....……288….……..290………..+2

İLAN VE İTİRAZ
Sınav Sonuçlarının İlanı ve İtiraz: Sınavda başarılı ve başarısız olanlar Bakanlığıni internet sitesinde ilan edilecektir. Sınavda başarılı olamayanlar, sonuçların ilan edildiği tarihi takip eden 3 iş günü içerisinde yazılı olarak Dışişleri Bakanlığı İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına itirazda bulunabilecektir. İtirazlar, bu sürenin bitiminden sonraki 5 iş günü içerisinde Sınav Kurulunca değerlendirilerek karara bağlanacak ve sonuç ilgiliye yazılı olarak tebliğ edilecektir.

SGKREHBERİ
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.
12.3.2018 10:53:41 Raporlu

Raporlların yerine çalışan joker elemanlarınında 4 aralık tarihine bakmazsızın kadroya geçirilmesi dileğim


Cevap Yaz 0 0