Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 224.23 230.26
  • Dolar 5.7794 5.7898
  • Euro 6.6943 6.7064
Oturum Aç Üye Ol

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

TODAİ KAPATILDI

Kapatılmasının ardından öğrencileri ve malvarlığı Ankara’daki Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne devredilen Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nün (TODAİE) öğretim üyelerinin yeniden görevlendirilmelerine ilişkin ilk somut adım atıldı.

10 Ağustos 2018 Cuma 07:38

Daha önce, öğretim elemanlarının tercih edecekleri 10 üniversiteden birine üniversite başına en fazla üç öğretim üyesi düşecek şekilde yerleştirileceğini duyuran YÖK, istediği üniversiteye yerleşemeyen öğretim üyelerinin YÖK’ün işaret ettiği üniversiteye yerleştirileceği bildirildi.

YÖK’ün açıklamasına göre, 7 Ağustos’ta başlayan tercih süresi 10 Ağustos saat 17.00’de tamamlanacak. Öğretim üyeleri, tercih ettikleri devlet üniversitelerinin “kriterlerini” karşılayamazlarsa bu üniversitelerin meslek yükseko kullarının öğretim üyesi kadrosuna atanabilecek. 

Eğitim Sen Yükseköğretim Sekreteri Özgür Bozdoğan, “TODAİE, muhtemelen temsil ettiği geleneğin yeni sistemle uyuşmadığı gerekçesi ile kapatıldı” diye konuştu. Bozdoğan, “Köklü bir kurumu kapatıp oraya emek vermiş öğretim görevlilerinin bu uygulamayla karşılaşması kabul edilemez” dedi.

BİRGÜN
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.