Son Eklenen Haberler

TÜM KAMU ÇALIŞANLARINI HEYCANLANDIRAN TEKLİF!

Memurların beklediği kanun teklifi hazırlandı. Tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge kanun teklifi!
11 Eylül 2018 17:18

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ayrım yapılmadan tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesi için kanun teklifi hazırladı.

"Bu konuda kanun tekliflerimiz TBMM’nin açılışı ile komisyonlarda görüşülüp bir an önce TBMM’ye gelip kanunun çıkması sağlanmalıdır"

TÜM KAMU ÇALIŞANLARINA

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ayrım yapılmadan tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesi için kanun teklifi hazırladı. CHP’li Fethi Gürer, TBMM Başkanlığına sunduğu kanun teklifinde, kamu çalışanları arasında ek gösterge ayrımı yapılmadan mevcut ekonomik sorunlarda dikkate alınarak kamu çalışanlarının ek göstergesinin 3600 olması gerektiğini söyledi.

100 GÜNLÜK PROGRAMA YANSIMAMIŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, memur maaş hesaplanmasında ve emeklilik işlemlerinde uygulanan ek gösterge puanının polis, hemşire, öğretmen ve din görevlileri için 3600 olmasında genel bir mutabakatın varlığına rağmen AKP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanın açıkladığı 100 günlük programa bir yansıma olmadığını ve beklentinin sürdüğünü belirtip, diğer kamu görevlilerinin bu haktan yararlanmasını da sağlayacak kapsamlı bir düzenlemenin ihtiyaç olduğunu söyledi.

BEKLENTİ SÜRÜYOR, KAPSAMLI DÜZENLEME İHTİYAÇ

Gürer, “Ülkemizde her kesim ciddi sorunlar yaşmaktadır. İşçiler, taşeronda çalışanlar, esnaflar, çiftçiler, emekliler ve son süreçte sanayicilerin yaşadıkları sıkıntılar katlamıştır. Kamuda memurlar yaşadıkları ekonomik sıkıntılarla geçim derdine düşmüş durumdadır. Vermiş olduğumuz kanun teklifi ile tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesi amaçlanmıştır.”

İKRAMİYE VE MAAŞ HESAPLAMASINDA UYGULANIYOR

Ek gösterge, emekli ikramiye ve maaşlarının hesaplanmasında uygulanmaktadır. Bu ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık göstermektedir. Ek gösterge maaşı, ek gösterge puanının aylık katsayısı olarak belirlenir. Bu yolla emeklilikte ikramiye ve maaş artışı yolu açılacaktır. Böylece yıllarca memur olarak hizmet vermiş, emek vermiş kesimlere kısmi iyileştirme sağlanacaktır ki bu yıllardır memurların talebi ve beklentisidir.

EYT VE 3600 EK GÖSTERGE BİR AN ÖNCE YASALAŞMALI

Bir an önce tüm siyasi partilerin ortak hareketi ile Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ek gösterge rakamlarının 3600 olsun diye bekleyenlerin talepleri karşılanmalıdır.

TEKLİFİMİZ YASALAŞSIN

Bu konuda kanun tekliflerimiz TBMM’nin açılışı ile komisyonlarda görüşülüp bir an önce TBMM’ye gelip kanunun çıkması sağlanmalıdır” dedi.

ANAYURT GAZATESİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...