Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 239.04 245.61
  • Dolar 6.2718 6.2831
  • Euro 7.3437 7.3570
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

TÜM KURUMLARDAKİ SOSYAL TESİS ÇALIŞANLARI TAŞERON KAPSAMINA ALINMAK İSTİYOR

696 KHK’da yayımlanan taşeron işçilerin kadroya geçiş süreçlerini başlatan yasa gereği 1 Ocak 2018 tarihli usul ve esaslarda sosyal tesis çalışanları kapsam dışı tutulmuştu. Ayrımsız kadro talebi son gün de devam etti!

ASGARİ ÜCRETLİÇALIŞMA HAYATIİŞÇİ10 Ocak 2018 Çarşamba 17:52

Orduevleri, polisevleri, vilayet evleri, öğretmenevleri, üniversiteler, Jandarma sosyal tesisleri, üniversite sosyal tesisleri, Bakanlık sosyal tesisleri, misafirhaneler gibi devletin kurum kuruluşlarında döner sermayeden maaş alan taşeron çalışanları için de kapsamın genişletilmesi talep edildi.

Devletn en üst kademelerinden en alt kademsindeki memurdan tutunda, generalinden siviline kadar, valisinden bakanına kadar genel kurmay başkanına kaymakamına emniyet müdürüne kadar hizmet veren sosyal tesis çalışanlarının talepleri duyulacak mı?

Güvenlik görevlisinden aşcısına, garsonundan temizlikçisine kuaförüne kadar, devletin görevlilerinin kendileri olsun aileleri ile olsun çalıştığımız tesislere gelip kendilerini güvende ve rahat hissetmelerini sağlayan emekçi olduklarını dile getiren taşeron işçilerin kadro isyanı büyüdü.

Kendilerini emir komuta ve silsile denen zincir içinde, disiplinli devlet terbiyesini kendimize rehber edinmiş, bu zor şartlar altında yönetici olsun olmasın en ufak kusur ve hatasında, yıllar boyunca tüm kazandıklarını kaybetme riski altında olan sesi hiçbir zaman duyulmamış kimse tarafından dikkate alınmamış vatanını bayrağını devletini seven ve devletine saygısı olan taşeron işçileri oldukları dile getiriyorlar.

Sosyal tesis çalışanları binlerce tesiste 10 binlerce taşeron işçiler! Sayılarını kendilerinin dahi bilmediğini belirten çalışanlar büyük bir kitler olduklarından kimsenin adlarını ağızlarına almadıklarından şikayetçi.

 Askeri 28 ordu evi 215 askeri tesis, 780 civarı öğretmen evi, 150 civarı polis evi, 10 larca vilayet evi, yüzlerce bakanlık tesisi, 100’lerce üniversite sosyal tesisi ve daha nicelerinde 24 saat esasına göre emir komuta ve silsine diye tabir edilen disiplin altında yeri geldiğinde şamar oğlana dönen, azarlanan, hakir görülen dış kapının dış mandalı durumuna itilen iki dudak arasından çıkacak sözle iş hayatı şekillenen emekçi insanlar olarak kendilerini ifade eden çalışanlar için kadro gelecek mi?

Toplu şekilde birlik içinde hareket etmeye başlayan çalışanlar 10 binlerce kişi adına bir şeyleri ilk defa söyleyebildiklerini ifade ediyorlar. Devlet bizim farkımıza varamadığını, çünkü kitleden kendilerinin de farkında olmadıklarını belirtti.

Sendikal örgütlenme hakkı olan, ancak sendikaların kurumlarına gelip toplu sözleşme yapmasına izin verilmeyen taşeron işçiler olarak kadro talep ediyorlar.

Taşeron sistem bizim sağlığımızı bizden almakta, haklarımızı onurumuzu çiğnemekte, bizlere üçüncü dördüncü sınıf insan muamelesi yapmaktadır.

Tüm Türkiye’deki sosyal tesis çalışanları olarak hakları olan kadroyu talep ediyorlar.Tazminatsız işten atılmalar olmasın diye, çocuklar aileler geleceğe güvenle baksın diye, yüzler gülsün diye kadro talepleri çığ gibi büyümeye devam ediyor.

 

MYMEMUR
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.
11.1.2018 02:35:03 Osman

Bize gelmez maalesef öğretmen evleri unutuldu .


Cevap Yaz 0 0
10.1.2018 19:45:19 Yasin

Öğretmen evi çalışanları ve sosyal tesis çalışanları olarak üvey evlat muamelesi gördük bizde bu ülkenin evlatlarıyız neden bizi kadro dışı bıraktılar kapsamın genişletilmesini ve bizlerinde kadroya alınmasını istiyoruz lütfen yetkililer duyun sesimizi


Cevap Yaz 0 0
10.1.2018 18:27:54 Kani

Sosyal tesis calisan taseron iscilerinin oylarini isterken AKP ayrimdiz kadro sozune inanarak oy verdi. Simdi verdigi sozu neden tutmuyorda sosyal tesiste calisan taseron iscileri kapsam disi birakarak ayrim yapiyor. Soyleseydiler bizde oyumuzu ona gore verirdik. 7 Haziranda bu halk geregini yapti bizlerden tekrar bunu istiyor . Ya verdiniz sozu tutun yada enazindan taseron sirketin somurusunu ortadan kaldirin OGRETMENEVI TASERON ISCILERINI VE SOSYAL TESIS CALISANLARINI UNUTMSYON!!! Unutursaniz bizlerde AKP yi unuturuz !!!


Cevap Yaz 0 0