Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 240.13 244.52
  • Dolar 6.2671 6.2784
  • Euro 7.3794 7.3927
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

TÜRKİYE 2018 YAZ SAATİ UYGULAMASINA GEÇECEK Mİ?

Avrupa’da 25 Mart tarihinden itibaren ülkeler yaz saati uygulamasına geçecek. Türkiye yaz saati uygulamasına geçecek mi? Saatler ileri alınacak mı?

GENEL KAMU11 Mart 2018 Pazar 16:58

25 Mart 2018 tarihinden itibaren Avrupa ülkeleri yaz saati uygulamasına geçecek. Yaz saati uygulaması kapsamında ülkeler saatlerini 1 saat ileri alacaklar. Avrupa’da ki pek çok ülkenin uygulayacağı yaz saati uygulaması 28 Ekim 2018’de sona erecek ve kış saati uygulamasına geçilecek.

Avrupa ülkelerinde yaşanacak olan bu uygulamaya Türkiye katılıp katılmayacağı merak ediliyor. Söz konusu olan yaz saati uygulaması Mart ayının girmesi ile araştırılmaya başlandı. Türkiye yaz saati uygulamasına geçecek mi? Ülkemizde de saatler 1 saat ileri alınacak mı?

Bildiğiniz gibi Danıştay’ın kararı doğrultusunda kalıcı yaz saati ile ilgili karar yetkisi, TBMM Plan ve Bütçe komisyonunda görüşülen torba yasa tasarısına eklenen yeni bir madde ile Bakanlar Kuruluna verilmişti. Yapılan yeni düzenlemede saatlerin ileri alınması durumunun söz konusu olmadığı belirtiliyor. Diğer yandan Ülkemizde kalıcı olması belirlenen yaz saati uygulamasına geçildiği bildiriliyor. Kararın Bakanlar Kurulu tarafından düzenlenmesi durumunda 28 Ekim 2018 tarihinde Türkiye Avrupa ülkeleri ile birlikte kış saati uygulamasına geçebilecek.

 

MYMEMUR
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.