Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 241.23 247.81
  • Dolar 6.2718 6.2831
  • Euro 7.3437 7.3570
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

UZMAN ÇAVUŞLARA SÖZLEŞME ZULMÜ SONA ERSİN

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter mecliste gerçekleştirdiği basın toplantısında uzman çavuşların sorunlarını dile getrdi

KOLLUK14 Mayıs 2018 Pazartesi 16:34


MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, "Uzman çavuşlarımız sözleşme zulmünün sona ermesini bekliyor, iş güvencesi istiyorlar." dedi.

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, "Uzman çavuşlarımız sözleşme zulmünün sona ermesini bekliyor, iş güvencesi istiyorlar." dedi. 

Yönter, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) sözleşmeli olarak görev yapan uzman çavuşların kadroya geçmek istediklerini söyledi. 

Vatan savunmasının sözleşmesinin olmayacağını belirten Yönter, "Uzman çavuşlarımız sözleşme zulmünün sona ermesini bekliyor, iş güvencesi istiyorlar. Uzman çavuşlarımız en az 3, en fazla 5 yıl sözleşme imzalıyorlar. Bu kahraman askerlerimiz, Afrin'e girdiler ancak orduevine giremiyorlar. Böyle bir çelişki olabilir mi?" diye konuştu. 

Yönter, babasına karaciğerini veren Şanlıurfalı Müslüm Mızrak adındaki uzman çavuşa iş göremez raporu verilerek, sözleşmesinin feshedildiğini anlattı. 

"Babasına ciğerini veren bir kahraman, bu devlete, bu millete nelerini vermez ki?" sorusunu yönelten Yönter, şöyle devam etti: 

"Şehadete talip olan bir kahraman, babasını yaşatmak için elinden gelen çabayı gösteriyor. Biz, bu kardeşlerimize kadro isterken çok şey mi yapıyoruz. Müslüm Mızrak kardeşimiz konusunda İçişleri Bakanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığının gereğini yaptığını öğrendim, kendilerine teşekkür ediyorum. Yine aynı şekilde Karslı Yılmaz Ölmez kardeşimiz de bir böbreğini annesine verdi. Annesinin hayatını kurtaran bu kardeşimizin yerinde olsanız aynısını yapmaz mıydınız? Bu fedakarlığın mükafatı sözleşmesinin feshi mi olmalı. 

Uzman çavuşlar meselesini temelden bitirmek lazım. Sayıları 87 bini aşan uzman çavuşlarımız yaşadıkları sorunların çözüme kavuşmasını bekliyor. Vatanın bekası için korkusuzca mücadele eden kardeşlerimiz diğer tarafta iş kaygısı mı taşısın? 'Yarın ne olacağız' mı desin. Elinizi vicdanınıza koyun bir düşünün bu durum bu insanlara reva mı? Bu kahramanlar her türlü ihanet odağına karşı yiğitçe duruş gösteriyor, biz onlara kadroyu çok görüyoruz. Uzman çavuşlarımız külfette en önde, nimette en arkadalar. Lütfen bu insanların sorunlarına kulak verilim." 

Yönter, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısında çok sayıda Filistinlinin şehit edildiğini, yüzden fazla yaralının bulunduğunu belirterek, "İsrail'in bu saldırılarını şiddetle kınıyor, ölen kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum." dedi. 

Geçtiğimiz günlerde yasalaşan ve bu yasanın çıkmasını bekleyen yüzlerce insanın bulunduğunu anlatan Yönter, büyük umutlara kapılarak "imar barışından" faydalanmak isteyen vatandaşların rayiç bedel konusunda da kolaylık beklediğini dile getirdi. 

KAMUEXPRESS
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.
15.5.2018 00:07:07 Hikmet yiğit

KANDIRILDIK...! 6000 sayılı Kanunun 26’ncı maddesinin (b) fıkrasında: “…Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı dahil) kadrolarında emekli aylığına hak kazandıkları tarihe kadar Devlet Memuru olarak istihdam edilirler…  Bizler emekli aylığına hak kazandıgımız tarihe kadar 3 veya 5 ay 1 yıl çeşitli sürelerde (sivil) devlet memuru olarak çalıştık. Ama bizi emekliye sevk ederken sivil memur emeklisi olarak sevk ettiler. Biz asker kişileriz, bizlerin uzman çavuş emeklisi olması gerekir. Kimse bize,siz sivil memur emeklisi olacaksınız.DEMEDİ. ADİL OLAN UZMAN ÇAVUŞ EMEKLİSİ OLMAMIZ GEREKİRDİ. Sizden tek isteğimiz bunun düzeltilmesi. BU ÇOK MU ZOR ???


Cevap Yaz 0 0
15.5.2018 00:05:57 Hikmet yiğit

6000 sayılı kanun bizim emeklilik günümüzü doldurmamız için çıkarılmış bir kanunudur. Yanlış olan UZMAN ERBAŞ EMEKLİSİ DEĞİL DE SİVİL MEMUR EMEKLİSİ SAYILMAMIZ. İŞTE BU YANLIŞ. UZMAN ERBAŞ KİMLİĞİMİZİ ALDIĞIMIZ DA BİZLER VE AİLEMİZ SİZİ DUALARLA ANACAKTIR.


Cevap Yaz 0 0
14.5.2018 23:55:49 Hikmet yiğit

ASKER , KİMLİĞİ OLMADAN HİÇ'TİR. 6000 sayılı kanun bizim emeklilik günümüzü doldurmamız için çıkarılmış bir kanunudur.Burada yanlış olan, Uzman erbaş emeklisi değil de, Sivil memur emeklisi sayılmamızdır.Bizim madalyamız, şilt,plaket, takdir,taşıdığımız silah, şerefimiz, itibarımız, Uzman erbaş KİMLİĞİMİZ OLMADAN bir şeye yaramaz. Bizi HİÇ duruma düşürmeyin.


Cevap Yaz 1 0
14.5.2018 23:53:28 Hikmet Yiğit

ANDIM OLSUN Kİ, BU KANUN YANLIŞ. 20 yıldan fazla TSK'ne hizmet ettik. 6000 sayılı kanun ve 45 yaş Sebebiyle,sivil memurluğa zorlandık ve sivil memur emeklisi edildik. Sivil memur isek; Neden 65 yaşına kadar çalıştırılmadık? Uzman erbaş görev yaşı 52 oldu. Bundan da Yararlandırılmadık? Doğru olan, Uzman erbaş emeklisi sayılmamızdır.


Cevap Yaz 2 0
14.5.2018 23:52:09 Hikmet YİĞİT

Uzman erbaş kaynaklı sivil memur emekliler.BU ÜLKENİN ÜVEY EVLADI MI? 6000 sayılı kanun ve 45 yaş Sebebiyle Uzman erbaş'tan sivil memurluğa zorlanan emekliler. Uzman erbaş KİMLİĞİNİN İADESİNİ İSTİYOR.????


Cevap Yaz 1 0