Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 221.49 231.36
  • Dolar 5.9944 6.0052
  • Euro 6.8267 6.8390
Oturum Aç Üye Ol

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

UZMAN ERBAŞLARA KADRO VE PTT'NİN İPTAL OLAN ALIMI MECLİS GÜNDEMİNDE

Türk Silahlı Kuvvetlerinde kahramanca görev yapan uzman çavuşların sorunları haberimiz üzere Meclis gündemine taşındı. Ayrıca PTT'nin bin 750 alımı kazananların mağduriyetlerinin giderilmesi talep edildi

11 Ekim 2017 Çarşamba 17:10

İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter uzman erbaşlara kadro verilmesi konusunu  hazırladığımız haber üzerine gündeme taşıdı. “3269’a Tabi Uzman Çavuşlar Sorunlarının Çözülmesini Talep Ediyor” başlıklı haberimizde de konuyla ilgili olarak madde madde uzman erbaşların sorunlarını gündeme taşımıştık.

Kahramanca vatan savunmasında milletini korurken aslan, tavizsiz iradeya sahip olan uzman çavuşlara kadro denildiğinde kimsenin oralı olmadığından dert yanan MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, konuyu meclis gündemine taşıyarak uzman erbaşlara üvey evlat muamelesi yapılmamasını istedi.

Vatan savunmasının sözleşmesinin olmadığı ve bu şekilde 80 bin vatan evladının koşulsuz ve şartsız kadroya geçirilmesi gerektiğini savundu. Ayrıca uzman çavuşlara verilen 90 günlük eğitimin uzatılması gerektiği belirtildi ve 90 günden fazla rapor alınması durumunda uzman çavuşların işlerinde olabildiğini belirtti. Uzman çavuşların sorunlarına değinirken biz de aynı beklentilere değinmiş ve komutanların iki dudağının arasında bir işe sahip olunmasının haksızlık olduğunu gündeme taşımıştık.

Ayrıca PTT'nin 2017/2 bin 750 personel alımı konusunda da açıklama yapıldı!

PTT A.Ş tarafından açılan sınala 2017/2 bin 750 personel alımında kazanan adayların mağdur edildiği belirtildi. Mülakatı yapılıp göreve başlaması gereken bu kişilerin Danıştay'ın PTT alımlarına dair yönetmeliği iptal etmesinden dolayı göreve başlayamadıkları belirtildi.

PTT A.Ş’nin ve Ulaştırma Bakan’ının açıkladığı adayların mağdur edilmeyeceği konusunda ve yönetmelik değişikliği ile ilgili olarak açıklamaların netlik kazanması gerekiyor. Bakan, 1750 kişiye kazanamadınız diyemeyiz derken, PTT adayların mağdur edilmeden yeni ilana çıkacağını belirtmiş ve Danıştay yönetmeliğin yürütmesini durdurmuştu.

Önümüzdeki günlerde yürütmesi durdurulan iki hüküm (sözlü sınav ibaresi ve sözlü sınava katılacak 4 katı aday ibaresi) ile ilgili olarak değişiklik yapılarak, kazanan ve başvuran tüm adaylar mağdur edilmeden yeni alım ilanı yayımlanmasını bekliyoruz

 

MYMEMUR
KAMU EXPRESS sayfasını
KAMU EXPRESS hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.
11.10.2017 19:49:49 Habib

Uzman erbaslara kadro sart ulusal guvenligin sözleşmesi olmaz


Cevap Yaz 0 0