Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 239.04 245.61
  • Dolar 6.2718 6.2831
  • Euro 7.3437 7.3570
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C
ABDULLAH FAKİHOĞLU
abdullahfakihoglu@gmail.com
Kamu Express

KADROLU KURUM MÜDÜRÜ OLMAYAN KURUMLARDA GÖREV YAPAN MÜDÜR BAŞYARDIMCISI VE MÜDÜR YARDIMCILARININ GÖREV SÜRESİNİN UZATILMASI SORUNU?

19 Aralık 2014 Cuma 10:24

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Atanmalarına ilişkin Yönetmelik büyük tartışmalar eşliğinde üzerinde mutabakat sağlanmadan ve uygulamada yaşanacak sıkıntılar göz ardı edilerek alelacele yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Bakanlık bürokratlarının bu bir temizlik yönetmeliğidir, kısa zamanda değişecek dediği yönetmeliğin Müdürlük atamalarından sonra öngörülemeyen yeni bir sıkıntı daha gün yüzüne çıkmış durumda.

Şöyle ki; Müdür atamalarında sonra müdürsüz kalan ve müdür atanmayan eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu müdür başyardımcıları ile müdür yardımcılarından dört yıllık görev sürelerini tamamlayanların, görev sürelerinin uzatılması veya sonlandırılmasıyla ilgili yönetmelikte herhangi bir hüküm bulunmadığından İl Milli Eğitimler bu konuda ne yapacaklarını şaşırmış durumda işi garip tarafı Bakanlıktan da bu konuda net bir cevap alınamıyor.

Yönetmelikte yer almadığı halde norm fazlalarına yönelik uygulamada bir yıl erteleme, İ.H.L Meslek Dersleri Öğretmenleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin tüm okullara yönetici olabilmesi ve öğrencilerinin tamamı kız olan okullara kadın aday bulunmaması durumunda erkek adaylardan da atama yapılabileceği sorunlarını Sayın Bakan Nabi AVCI’nın imzasıyla illere gönderilen yazılarla benzer sorunları çözüme kavuşturan Bakanlık, Müdürsüz kalan okullarda görev yapan yöneticileri görev süresinin uzatılması konusunda da benzer çözümler üretebilir.

Saygılarımla…

Abdullah FAKİHOĞLU

Yazarlar araştırma ve yayın etiğine uymayı taahhüt ederler. Yazarlara telif ücreti ödenmez. Sitede yayınlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Makale BaşlığıTarih
MEB'İN CEVABINI VEREMEDİĞİ YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME SORUSU... 17.11.2014 21:49:00
ÖĞRETMENLER UYUYOR MU! 09.11.2014 23:09:00

MAKALE HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.