Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 188.05 190.24
  • Dolar 4.8000 4.8086
  • Euro 5.5924 5.6025
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C
TAHSİN GENGÖRÜ
tgengoru@gmail.com
Kamu Express

MEZARINDAN DESTANLAR YAYAN GÜZEL İNSAN!

14 Ocak 2016 Perşembe 13:59

Kim demiş her şeyin bitişi ölüm,

Destanlar yayılır mezarımızdan…

Bu dizeleri ancak o kaleme alabilirdi; nitekim öyle de oldu.
Birileri sadece düşünecek, birileri çaresizce umut edecekti; ama o düşünceyi de, umudu da tahayyül ettiği medeniyetin adım taşları yapacak ve yıllar sonra arkasında, bu adım taşlarından menzile ulaşacak olan kocaman bir “Memur-Sen” ailesi bırakacaktı.

İnanmışlığın, adanmışlığın ve adamlığın simgesi; hakkın ve hakikatin savunucusu olan bir mütefekkir, bir bilge, bir güzel insan -elbette- deryalara sığmayan davasını iki dize ile özetleyecekti.

Geceler karanlığa bürünedursun; o aydınlığa selam verecek; kâh “Mescid-i Aksa’yı düşünde görecek”, kâh “Nehirler düşleyecekti, göl kenarında…”

Dönmemecesine çileye soyunacak, umudu acılarda bulacak, çağa karşı zırha bürünecekti…

Çileli türküleri, dünyayı kardeş bilecek; göklere insanın ortak tarlası olarak bakacak, unutmuşlara paylaşmayı ve dayanışmayı hatırlatacaktı.

Değerli dostlar!
Kimden bahsettiğimi elbette anlamışsınızdır.
Vefatı, onu bedenen dünyadan ayırsa da; arkasında bıraktığı mirasın ve eserlerinin her biri “Mehmet Akif İnan” olarak yaşamaya devam ediyor ve edecek.

Şair, yazar, mütefekkir, eğitimci… Onlarca sıfatı sayılabilir…
Onu layıkıyla anlatamadığıma eminim; ancak hatırlatabildiysem bundan onur duyarım.

Ey! Mezarından destanlar yayan güzel insan!
Ruhun şad ve mekânın cennet olsun!
Fatihalarımızı teşekkür kabul eyle!

Sevgi ile kalın…

Yazarlar araştırma ve yayın etiğine uymayı taahhüt ederler. Yazarlara telif ücreti ödenmez. Sitede yayınlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.

MAKALE HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.
22.2.2016 12:23:47 ...

Sensin Özgürlük menşurum kanatlarından Toprağım devletim bayrağım sensin Maddemsin mânamsın varım yoğumsun Ufkumsun yakınım uzağım sensin Göklerim yerlerim dağım denizim Yanım yönüm solum ve sağım sensin Annem babam atam kardeşim yavrum Evim barkım bahçem ve bağım sensin Övüncüm şerefim sözüm şiirim Saklım gizlim köşem bucağım sensin Seslerin kalbimin dudaklarında Zamanım dönemim ve çağım sensin Ümidim cihadım şafağım sende Hicretim menzilim durağım sensin Seninle olmaktır ahdım yeminim Ordum emirim ve otağım sensin...


Cevap Yaz 5 0
14.1.2016 22:50:05 ...

Özgürlük menşurum kanatlarından Toprağım devletim bayrağım sensin Maddemsin mânamsın varım yoğumsun Ufkumsun yakınım uzağım sensin Göklerim yerlerim dağım denizim Yanım yönüm solum ve sağım sensin Annem babam atam kardeşim yavrum Evim barkım bahçem ve bağım sensin Övüncüm şerefim sözüm şiirim Saklım gizlim köşem bucağım sensin Seslerin kalbimin dudaklarında Zamanım dönemim ve çağım sensin Ümidim cihadım şafağım sende Hicretim menzilim durağım sensin Seninle olmaktır ahdım yeminim Ordum emirim ve otağım sensin...(Mehmet Akif İNAN)


Cevap Yaz 5 0
14.1.2016 15:14:56 Eğitimci

Haklı bir değerlendirme...


Cevap Yaz 3 0