SON EKLENENLER

BAKAN AKAR'DAN F-35 VE PATRİOT MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "F-35 olmuyorsa, Hürkuş'u yaptık, kendi milli muharip uçağımızı da yaparız. Patriot olmuyorsa, 'Siper'i yapıyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
02 Ekim 2019 11:05

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ankara’da 2'nci Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, yerli ve milli sanayi hamlesinin devam ettiğini söyledi. Akar "F-35 olmuyorsa, Hürkuş’u yaptık, kendi milli muharip uçağımızı da yaparız, yapacağız. Patriot olmuyorsa, 'Siper'i yapıyoruz, kendi hava savunma sistemimizi daha da geliştireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

Akar, "Türkiye olarak teknolojik gelişmelere kayıtsız kalamayız. Bulunduğumuz coğrafya yerli ve milli sanayiye sahip olmamızı kritik ürün ve hizmetleri yerli sanayimiz tarafından ve milli kaynaklarla karşılanmasını zorunlu kılmaktadır." ifadelerini kullandı.

Yurt dışından temin edilen 589 kalem malzemenin yerlileştirme çalışmalarının başladığını açıklayan Akar sözlerini şöyle sürdürdü;

Stratejik işbirliği anlaşmaları ile askeri açından önem arz eden ve yurt dışından temin edilen ham madde, malzeme ve sistemlerin yurt içinden karşılanması için yerli tedarikçilerle olan uzun vadeli işbirliği yapılmasını da amaçlıyoruz. Bu kapsamda 48 firma ile toplam 589 kalem malzemenin yerlileştirme çalışmalarına başladık." diye konuştu.

Kaynak:haber global

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER