SON EKLENENLER

Cihangir İslam CHP'ye mi geçiyor?

CHP listesinden milletvekili seçilmesinin ardından Saadet Partisi vekili olan daha sonra anlaşmazlıklar nedeniyle partisinden istifa eden İslam'ın CHP'ye geçeceği iddia edildi.
09 Mart 2021 08:19

Görüş ayrılıkları nedeniyle Saadet Partisi'nden istifa eden Cihangir İslam'ın CHP'ye geçeceği, bugünkü grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun rozetini takacağı ifade edildi. 

Habertürk'ten Mahir Kılıç'ın haberine göre, CHP sıralarından seçimlere giren Cihangir İslam 2018 seçimlerinde İstanbul'dan milletvekili seçildi. İslam vekil seçildikten sonra Meclis'te Saadet Partisi sıralarına geçti. 

Ancak İslam, Mart 2020'de yaşadığı görüş ayrılığı nedeniyle Saadet Partisi'nden istifa ettiğini duyurdu. Cihangir İslam, “Metot ve görüş farklılıkları, bunun yanında vesayetten ari, özgürlükçü, demokratik, çoğulcu, eşitlikçi ve her kesimi kucaklayan bir anlayışın hakim olmasına dair inancım genel anlamda istifa gerekçelerimi oluşturmuştur” ifadesini kullanmıştı.

İslam, 2017 yılında Kafkas Üniversitesi Öğretim Görevlisi iken Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilmişti. 15 Haziran 2017'de CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü'ne de katılan İslam, Kılıçdaroğlu'nun doktorluğunu da üstlenmişti. 

HABER TÜRK

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER