SON EKLENENLER

Güldemir: Yüksek Risk Gruplarında Görevli Din Görevlilerine Vefasızlık Yapılıyor

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Filyasyon, İzolasyon, Vefa Sosyal Destek grupları gibi yüksek risk gruplarında görev alan din görevlilerinin Covid-19 aşısında öncelikli gruplar arasına alınmamasını eleştirerek “Pandemi sürecinin başından beri yüksek risklere rağmen sahada fedakarca çalışan din görevlilerimize yapılan vefasızlıktır” dedi.
09 Haziran 2021 19:39

Güldemir tüm dünyanın ve ülkemizin geçen yıldan beri Covit-19 ile mücadele ettiğine dikkati çekerek “Bu kapsamda ülkemizde de bazı tedbirler alınmış, Vefa Destek Grupları, Filyasyo-İzolasyon Ekipleri, İSDEM gibi merkezler kurulmuş ve buralarda kamu görevlileri görevlendirilmiştir. Bu kapsamda Vefa Sosyal Destek Gruplarında ve Filyasyon ekiplerinde ağırlıklı olarak din görevlileri görevlendirilmiştir. Büyük bir özveri ile bu görevi yerine getiren din görevlilerimiz maalesef yüksek bir bulaş riski ile karşı karşıyadır. Pandemi süresince büyük fedakarlıklarla bu görevleri yürüten ve halen yürütmekte olan din görevlerimizin halen öncelikli guruplar arasına alınmaması bizleri endişelendirmekte ve üzmektedir.” Şeklinde konuştu.

Cami cemaatinin toplumun her kesiminden insanın buluştuğu mekanlar olduğunu belirten Güldemir, “Pandemi sürecinde camilerimiz pandemi tedbirlerine en çok riayet edilen mekanlar, din görevlileri ve cami cemaati bu tedbirleri en güzel uygulayan kesim olmuştur. Büyük fedakarlıklarda sağlık çalışanlarımızdan sonra sahada görev alan din görevlilerimizin de bir an önce aşılama listesine alınmasını istiyoruz. Din görevlilerimiz artık seslerinin duyulmasını, yapılan fedakarlıkların görülmesini istiyor. Bizler sendika olarak Sağlık Bakanlığımıza gerekli girişimlerde bulunduk. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’tan sürecin takibini istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım, Sağlık Bakanım, fedakar din görevlilerimiz seslerini duymanızı istiyor, vefa bekliyor.” İfadelerine yer verdi.

SENDİKA BÜLTENİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER